Anastasia Lemberg-Lvova näituse „Ära väldi seda, mis on kerge. Diplomaatia kohtub kunstiga“

13.08.2020

Olete oodatud Anastasia Lemberg-Lvova näituse „Ära väldi seda, mis on kerge. Diplomaatia kohtub kunstiga“ avamisele reedel, 14. augustil kell 18.
Projekti kuraator on Tiiu Meiner.
Näitus on avatud 14.08.–09.09.2010.
Laupäeval, 15. augustil algusega kell 17 toimub näitusel töötuba Nathan Hunteri juhendamisel. Üritus on inglise keeles.
 
Maalide ja neid saatvate projektsioonide abil on kunstnik andnud sõna Euroopa noortele, et nad räägiksid oma unistuste Euroopast ehk kuidas muuta ühine kodu paremaks, õiglasemaks kõigi siin elavate inimeste tarvis. Lemberg-Lvova on intervjueerinud sellel teemal noori inimesi, keda ta on kohanud oma reisidel. Näitusel kutsub kunstnik ka publikut jagama oma ideid ja arvamusi ning nii saab väljapanekust omamoodi eksperimentaalne mänguväljak.
Kuu aja vältel enne näituse avamist Tallinnas on Tartus Kogo galeriis avatud Anastasia Lemberg-Lvova stuudio.  Samuti saab Tallinnas ja ka Tartus näha avalikes paikades näitusega seotut.
 
Väljapaneku eellugu sai alguse 2018. aastal Itaalias, kui Lemberg-Lvova võttis osa Trieste Contemporanea algatatud “Kultuurisadamate” projektist. Teda hakkas seal huvitama, kuidas muuta oma meedium, maalikunst ajakajalisemaks ja kuidas selle kaudu kutsuda üles oma mõtteid avaldama, algatada loomingulisi kohtumisi ja viljakaid vestlusi. Ta arendas seda ideed edasi järgmisel aastal Armeenias Jerevanis Euroopa noorte parlamendi suurüritusel. Just seal sündis mõte kasutada Oblique strateegiakaarte, et anda neile, keda ta Jerevanis kohtas, sõna. Kuraator Tiiu Meieri abiga ongi valminud kaheosaline näitus.
 
Anastasia Lemberg-Lvova projektid ühendavad endas vaimustust õlimaali esteetika üle ning vajadust tuua indiviid üldistamise abil esile. Ta kasutab sotsiaaldisaini, erksaid värve ja osalusmeetmeid, et kaasata avalikkust mõtlema üksikisiku potentsiaali ja väärtuse üle.
 
Moskvast pärit Lemberg-Lvova on elanud ja töötanud mitmes Euroopa riigis. Tal on bakalaureusekraad Tartu Ülikooli kunstide keskusest ning ta on täiendanud ennast Belgias, Hollandis ja Venemaal. Tallinna näituse kõrval on ta seotud ka Viini moodsa diplomaatia (ModernDiplomacy) konverentsiga, kus ta räägib lähemalt oma praktikast, teoste ideedest.
 
Lisainfo:
Anastasia Lemberg Lvova
Tel: +372 590 70601
 
Reet Varblane
Tel: +372 5565 5014
 
Vabaduse galerii
Vabaduse väljak 6
10146 Tallinn
E–R 11.00–18.00
L  11.00–17.00
Tagasi üles