Aksel Haagenseni „Põgeneme?“ Draakoni galeriis

15.05.2020

 
Teisipäevast, 19. maist 2020 on Draakoni galeriis avatud Aksel Haagenseni näitus „Põgeneme?“, näituse kuraator on Saskia Lillepuu. Näitus on avatud 5. juunini.
 
Põgeneme?
 
Kui meie paat ei randu, kes meie lugu räägib?
 
Istume keset merd. Lained laksuvad vaikselt, kuid lõppematult vastu paadi äärt – kord uinutavalt, kord kurjakuulutavalt; kord vaevuhoomatavalt, kord südantlõhestava müri-nana. Kas meile pakutakse randudes kuuma kakaod ning juustuvõileiba?
 
Ei ole tarvis paati, et istuda keset merd. Pagulase paat võib minna põhja aastaid enne põgenemise hetke ning ka aastaid pärast seda, kui seisis vastakuti selle otsusega ning otsustas mitte põgeneda. Me oleme keset merd ammu enne paadi vette lükkamist ning rannale jõudmise järel jääme ulpima keset üüratut merd.
 
Kas põgeneme? Kuhu meil põgeneda on?
 
Aksel Haagensen on kolmanda generatsiooni paadipõgenik ja kunstnik.
 
Saskia Lillepuu on neljanda generatsiooni paadipõgenik ja kuraator.
 
Meiega ühes paadis istuvad Kultuurkapital, Abakhan Fabrics Eesti, Messivaip OÜ, Taavi Kasemägi, Javier Ortín Cervera.
 
Aksel Haagensen on Tallinnas elav ja töötav austraalia-eesti kunstnik, kes loob video ja foto põhiseid installatsioone. Loomingus kasutab ta erinevaid lugude jutustamise võimalusi ja dokumentalistikat, ning püüab leida vastuseid hüpoteesile, miks eeldatatakse, et dokumentalistika on alati tõene. Ta on osalenud mitmetel näitustel ning videokunsti festvalidel nii Eestis kui ka välismaal. 2019. aastal tunnustati Aksel Haagenseni Eduard Viiralti nimelise stipendiumiga. Hetkel valmistub ta magistritööd kaitsma ning ei ole päris kindel, kuidas see kõik praeguses olukorras hakkab välja nägema...
 
Lisainfo:
Draakoni galerii
Tel:  +372 56 451 591
       +372 52 85 324
       +372 6 276 777
E-post: galerii [at] eaa.ee
Pikk 18, 10133 Tallinn
E–R 11.00–18.00
L 11.00–17.00
 
Tagasi üles