Ajakirja “Estonain Art 2/2020” esitlus Kai kunstikeskuses

14.10.2020

Kunstiajakiri „Estonain Art 2/2020“ räägib ökoloogiliset kriisist
 
Eesti Instituudil on ilmunud ajakirja Estonian Art 2020. aasta sügisnumber ”The Anthropocene Issue”, mis keskendub antropotseeni ja kunsti vahelistele suhetele. Vaatluse all on biomass, tulevikutekstiilid, antropotseen Eesti visuaalkultuuris, ökoaktivism Baltimaades, alternatiivsed tulevikunarratiivid ja kogukonnaaiad kunstipraktika osana. Ajakirja vahelt leiavad lugejad Laura Põllu ja Lou Sheppardi loodud visuaalessee “The Exquisite Corpse”, mis käsitleb toksiliste mahajäetud kaevanduste teemat.
 
Kunsti, ökoloogia ja tehnoloogia teemadel on kaasa mõelnud Hasso Krull, Eike Eplik, Peeter Laurits, Linda Kaljundi, Merilin Talumaa, Laura Põld, Lou Sheppard, Laura Toots, Paul Kuimet, Kärt Ojavee, Taavi Hallimäe, Ann Mirjam Vaikla, Saskia Lillepuu, Sandra Kosorotova, Laura Kuusk, Jaagup Irve, Ott Scheler, Inga Lāce ja Heidi Ballet.
 
Ajakirja esitletakse Kai kunstikeskuses neljapäeval, 15. oktoobril kell 18.
 
Esitlusel toimub vestlus kirjutajate ja kunstnike vahel.
 
Ajakirja toimetaja on Annika Toots, sügisnumbri kujundaja on Jaan Evart.
 
Ingliskeelset ajakirja Estonian Art annab välja Eesti Instituut alates 1997. aastast. Ajakiri on leitav veebis www.estonianart.ee, Eesti Instituudis, kunstikeskustes ja hästivarustatud raamatupoodides.
 
Lisainfo:
Eesti Instituut
Suur-Karja 14, 10140 Tallinn, Eesti
Annika Toots
Tel: +372 5300 8878
E-post: annika.toots [at] estinst.ee
Tagasi üles