"As Above So Below" Jerevani Kaasaegse Kunsti muuseumi galeriis

11.10.2019

Jerevanis leiab aset II rahvusvaheline graafikabienaal, mille satelliitnäituse Eesti graafikast pani kokku näituse kuraator Gudrun Koppel. Näitus nimega As Above So Below toimub Jerevani Kaasaegse Kunsti muuseumi galeriis 03.10–15.10.2019.
 
„Nagu taevas, nõnda ka maa peal”, nii nagu mikrokosmos peegeldab makrokosmost, samamoodi peegeldab trükiplaat oma looja ideed, mis on ajust otse südamesse liikunud. Sarnast alkeemiat ja müstikat võib leida digitaalsetest väljatrükkidest, kus pilt on ilmunud paberile üheaegselt erinevate värvide kaudu. “Nagu ülal, nõnda ka all”(As above so below) on aforism, mis on seotud püha geomeetria ja hermeetilise kirjandusega.
 
Näitusel osalevad kunstnikud Anna Mari Liivrand, Ann Pajuväli, Mihkel Kleis, Margus Kontus, Mark Antonius Puhkan, Hannah Harkes, Toomas Kuusing, Aarne Mesikäpp, Mari Prekup, Lembe Ruben, Kadri Toom, Lilli-Krõõt Repnau, Inga Heamägi, Ingvar Toomas Heamägi, Leonhard Lapin (Ubu Noir trükikoja kogust), Lauri Koppel, Gudrun Koppel.
 
Biennaali põhiekspositsioonis ja satelliitnäitusel osaleva kunstniku Toomas Kuusingu tööd said tunnustuse osaliseks (Honorable Mention). Lisaks Toomase töödele valiti Jerevani graafikabienaalil Eesti graafikutest veel Britta Benno ja Kelli Valgu tööd.
 
Eesti ekspositsiooni toetab Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstnike Liit, KulturDialog Armenien ja Eesti Vabagraafikute Ühendus.
 
Lisainfo:
Gudrun Koppel
E-post: ubunoirprints [at] gmail.com
Tel: +372 5343 9897
https://gudrun.tumblr.com
 
 
Tagasi üles