59. Veneetsia biennaali Eesti paviljoni projekti valib rahvusvaheline žürii

17.03.2020

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ootab projekte 59. Veneetsia biennaali Eesti paviljoni näituseks kuni selle reede, 20. märtsini kell 12. Materjalid on võimalik saata aadressil post [at] cca.ee.
 
NB! Eriolukorra tõttu Eestis on KKEKi kontor suletud, seega palume neil, kes soovivad materjale esitada füüsiliselt, saata need postiga Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse nimele (aadress Vabaduse väljak 6, Tallinn 10146, postitempli kuupäev hiljemalt 20.03). Info konkursi tingimuste kohta asub siin.
 
59. Veneetsia biennaali Eesti paviljoni kahevoorulise konkursi žürii moodustavad Eesti paviljoni komissar Maria Arusoo, KKEKi nõukogu esindaja Sirje Helme, 2015. aastal Eestit Veneetsia biennaalil esindanud Jaanus Samma, Kultuuriministeeriumi esindaja Maria-Kristiina Soomre ning välisekspertidena Antonia Alampi, Hendrik Folkerts ja Krist Gruijthuijsen.
 
Antonia Alampi on kuraator, kunstiteadlane ja -kriitik, kes töötab Berliini kunstimaja ja uurimiskeskuse SAVVY Contemporary kunstilise juhina. Ta kuulub projekti sonsbeek 2020 – 2024 kuraatorite tiimi. SAVVY Contemporary missioon on pakkuda välja uusi maailmanägemise viise, mis vaatavad kaugemale senistest kolonialistlikest ühiskonnastruktuuridest. Varasemalt on Antonia Alampi käinud Eestis uurimisvisiidil KKEKi ja EKA ühise loenguseeria „Rahvusvaheline laeng“ raames.
 
Hendrik Folkerts on kuraator ja kunstikriitik, kes töötab Chicago Kunstiinstituudi moodsa ja kaasaegse kunsti kuraatorina. Varasemalt on ta töötanud documenta 14 kuraatorite tiimis ja Stedelijk muuseumis kuraatorina. Folkertsi kirjutised on ilmunud erinevates olulistes kunstiväljaannetes, nagu South as a State of Mind, Mousse, Artforum, The Exhibitionist, Metropolis M.
 
Krist Gruijthuijsen on Berliini maineka kunstikeskuse KW juhataja. KW on tuntud eksperimentaalse ja uuendusliku programmi poolest ning töötab tihedalt selliste kunstimaailma tipp-asutustega nagu MoMA PS1 New Yorgis, Veneetsia biennaal, documenta. KW on üks Berliini biennaali algatajatest ja läbiviijatest. Krist Gruijthuijsen on kureerinud näituse Tallinna Kunstihoone galeriis ning osales ka eelmise, 58. Veneetsia biennaali Eesti paviljoni projekti väljavalimisel.
 
Konkursi kutse
Uudis Eesti järgmise paviljoni kohta
Paviljoni plaanid Rietveldi Fondi kodulehel
Ajalooline ülevaade Rietveldi paviljonist eesti keeles

 
Küsimused ja täiendav info:
Maria Arusoo
Veneetsia biennaali Eesti paviljoni komissar
Gsm:+372 5622 9593
E-post: maria [at] cca.ee
 
Pressikontakt:
Kaarin Kivirähk
Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse kommunikatsioonijuht
Gsm: +372 5394 7169
E-post: kaarin [at] cca.ee
 
Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
Vabaduse väljak 6
10146 Tallinn
Tagasi üles