Breadcrumb

Avatud kutsung RUPERT residentuuriprogrammi

13.06.2024

Suve algusega on RUPERT taas avatud ettepanekute esitamiseks oma residentuuriprogrammiga liitumiseks.

Rupert kutsub kunstnikke, kirjanikke, kuraatoreid, teadlasi, õppejõude, kultuurijuhtide ja teiste mõtlejate esindajaid, kes soovivad elada ja töötada Vilniuses 1-3 kuud ajavahemikus jaanuarist detsembrini 2025.

Residentuuriprogramm sobib ideaalselt individuaalsete või ühisprojektide arendamiseks, mõtisklemiseks, uurimistööks ja Leedu õitsvasse kaasaegse kunsti konteksti süvenemiseks. Ideaalsel residendil on juba mitu aastat iseseisvat töökogemust.

RUPERT

Rupert asub Vilniuse maalilises Valakampiai piirkonnas, lühikese vahemaa kaugusel elavast kesklinnast. Residentuur asub Nerise jõe ääres, mida ümbritseb väike rand, rahulikud põllud ja mets. Elanike jaoks on kolm stuudiot „Tech Arts“ hoones, mille on projekteerinud auhinnatud Leedu arhitekt Audrius Ambrasas.

Igale residendile antakse stuudio, millel on vahekorrused (umbes 52 m2), mida saab kasutada teose loomiseks, uurimistööks ning elamise ruumina. Stuudio on täielikult möbleeritud ja varustatud WIFI-ga. Hoones on lugemissaal, galeriiruum, konverentsiruum ja köök. Rupertiga jagavad hoonet mitmed teised organisatsioonid, ettevõtted ja üritused.

Residentuuriperioodil pakutakse residentidele abi nende uurimisprotsessis. Toimuvad töötajate ja külaliskunstiprofessionaalide stuudiokülastusted ning läbikäimised kohaliku kunstieluga.

Oodatakse osalema ka Rupert'i avalikes ja alternatiivsetes haridusprogrammides. Ehkki see ei ole kohustuslik, on residentidel võimalik oma töid esitleda ja vestlusi korraldada.

Rupert'i residentuuriprogramm hõlmab enamat kui osalejate füüsiline viibimine Vilniuses. Neil on tihedad sidemed paljude nende residentuuri vilistlastega. Vastavalt võimalustele kutsutakse praeguseid ja endisi residente osalema näitustel, üritustel või muudes Rupert'i programmide raames toimuvates tegevustes.

Kõik residentuurid on tasuta tänu Leedu Kultuurinõukogu toetusele ja Tech Arts'i poolt pakutavatele stuudiotele.
Taotlejad vastutavad isiklike (päeva- ja reisikulude) eest.
Rupert's meeskond väljastab edukatele taotlejatele vastuvõtukirjad ja toetab nende taotlusi välistoetuste saamiseks, et katta nende lisakulud.

Residentuuriprogrammi võivad taotleda kuni 3-liikmelised kunstnikekollektiivid. Sellisel juhul antakse kollektiivile üks residentuuristuudio. Ka perekonnad on teretulnud, kuid tuleb arvestada, et köök, vannituba ja tualettruumid on ühised elanike ja teiste maja elanike vahel.
Kuigi stuudiosse ei ole astmevaba juurdepääs, anname endast parima, et võtta vastu ka neid, kellel on ligipääsetavuse vajadused. Lisaküsimuste puhul tuleb kirjutada aadressile info@rupert.lt, lisades teemaks „Residency accessibility“.

NORDIC CULTURE POINT STIPENDIUM
Aastaringne, kuni 2 vaba kohta

Rupert pakub Nordic Culture Point programmi toetusel kahekuulisi residentuuristipendiume kunstnikele, kes elavad ametlikult Põhjamaades ja Balti riikides, välja arvatud Leedus. See stipendium sisaldab stipendiume reisimiseks 300 eurot, elamiskuludeks 1000 eurot ja teoste loomiseks 400 eurot. Täiendavaid vahendeid võib eraldada avaliku programmi koostamiseks. Palume taotlejatel esitada kaalumiseks vormil valikuvõimalus.

Põhjamaade ja Balti riikide taotlejad, keda ei ole valitud, võivad siiski osaleda üldises avalikus konkursikutses. Rupert toetab valitud residentide välisrahastamistaotlusi tavapäraselt.

RESIDENTUURIPROJEKT

Tulevasi residente kutsutakse üles oma taotluses kirjeldama projekti, millega nad kavatsevad residentuuri ajal töötada.

Projekt ei pea olema spetsiaalselt Rupert'i jaoks välja töötatud. Loomingulise praktikaga võib töötada ka iseseisvalt. Siiski julgustame taotlejaid kirjeldama, kuidas residentuur aitaks kaasa nende projekti ja loomingulise praktika arendamisele. Lisaks palutakse täpsustada, kas residentuur on uurimuslik või tootmispõhine ning milliseid konkreetseid materjale on vaja.

RESIDENTUURI KESTUS

Individuaalsed residentuurid kestavad 1 kuni 3 kuud. Taotlejad peaksid avaldama vormil oma soovitud kestuse ja aja. Vastuvõtmise korral on lõplikud kuupäevad kokkuleppelised vastavalt stuudio vabadele kohtadele ja Rupert'i programmi ajakavale.

Taotluste esitamise tähtaeg on 14. juuli 2024.

Loe lähemalt: https://rupert.lt/residencies/open-call-residency-programme/

Tagasi algusesse