Stuudio 22 näitus „Vabaduse struktuur ja poeesia”

03.09.2019

Olete oodatud näituse avamisele 3. septembril kell 17.00!
 
Rühmitus Studio 22 kujunes välja 1970. aastate alguses. Tõnis Vindi kodus toimunud vabas vormis loengud said mitmete loojate edasiseks õppeplatvormiks. Rühmituse ja õppestuudioga liitusid aasta-aastalt üha uued huvilised. Stuudio 22 tunnusjooneks sai kultuuuripärandite traditsioonilisest erinev käsitlus. Enim avati juhendaja Tõnis Vindi enda eluaegseid huvipunkte – vanade kultuuride geomeetriline sümboolika, rahvakunsti ornamentika ning Kaug-Ida kunst ja selle filosoofiline aspekt, eriti I Ching. Mõtted väljusid ajatusse ruumi, uude objektiivsusesse, mis väljendus omas visuaalses kunstireaalsuses. Iga kunstnik leidis enda olemusele vastava vormikeele.
 
Haus Galeriis avataval näitusel osalevad oma töödega: Tõnis Vint (1942-2019), Taavi Torim, Sven-Erik Stamberg, Raini Laide, Rainer Kurm, Riina Grethiel Leppoja, Mae Kivilo, Marge Viirg, Martin Vällik, Mauri Gross, Krista Leesi, Jaak Saks, Ingrid Järv, Eva Vint, Eneli Luiga, Aune Taamal.
 
Tõnis on tänaseks meie seast lahkunud. Käesoleva näituse ettevalmistusperioodil jõudis ta siiski veel kaasa rääkida. Tõnise looming on unustamatu ning tema kunstimärgid talletunud kõnekalt siinse kultuuriruumi sügavusse. 
 
Vabaduse struktuur ja poeesia –  vabadus on ruum, kus kunstnikul on võimalus luua ja rõhutada maailma erisusi läbi omaenese unikaalse prisma. Vabadus luua – see on määratu rõõm. Kõigest lähemalt aga juba Haus Galerii näitusesaalis…
 
Lisainfo:
Haus galerii
Piia Ausman
Tel: + 372 641 9471
E-post: haus [at] haus.ee
www.haus.ee
 
Uus tänav 17
10123 Tallinn
E - R 10.00 - 18.00
L 11.00 - 16.00
Tagasi üles