Breadcrumb

Õnnitleme Pille Kivihalli 60 aasta juubeli puhul!

14.06.2024

Nahakunstnik Pille Kivihall sündis 15. juunil 1964 Tallinnas. Õppis aastatel 1983–1988 Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis nahkehistöö erialal ja töötas seejärel aastatel 1992–1997 Kunstitoodete Kombinaadi ARS, hiljem ARS Ehisnaha nahkehistöö ateljee kunstilise juhina.

Aastatel 1997–1998 töötas Eesti Nahkehistöö konsultandina. Aastal 1995 asutas koos kolleegidega Katariina Gildi avatud ateljeede ühenduse ja gildi nahakoja, mille tegevuses osaleb siiani. Pille Kivihall töötab vabakutselise kunstnikuna ja teostab raamatute, päevikute ja albumite köitetellimusi ning nahkehistöö tarbevorme. Lisaks loomingulisele tegevusele on Kivihall osalenud erialaõppe õppekavade ja kutsestandardite koostamisel ning juhendanud tudengeid. Pille Kivihall on Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1998. aastast ja pikaaegne liidu volikogu liige. Ta on ka Eesti Nahakunstnike Liidu liige ja aastatel 2002–2006 oli Eesti Nahakunstnike Liidu esimees ja kuulus rühmitusse ON-grupp.

Pille Kivihall osaleb aktiivselt näitusetegevuses alates 1984. aastast ja peab loomingus oluliseks nii disaini kui ka installatiivseid väljundeid. Loomingus seob Kivihall traditsioonilisi tehnoloogiaid eksperimentaalsetega ja püstitab enesele lakkamatult uusi väljakutseid. Kivihall on osalenud paljudel siinsetel ja rahvusvahelistel näitustel ning köitekonkurssidel ja koostanud ning kureerinud erialanäituseid.

Fotod:
Pille Kivihall. Märkmikud „Eestimaa maastikud“ (Katariina Gild).
Pille Kivihall (Katariina Gild).
Pille Kivihall. Eksperimentaalköide (Katariina Gild).

 

Tagasi algusesse