Muhu kunstitalu ootab külastajaid 10. septembrini

12.06.2019

Muhu kunstitalu külastushooajal 2019 ootame puhkajaid ja residente 10. juunist kuni 10. septembrini. Kunstitalu asub vaikses Nõmmkülas, Muhu saare põhjaosas – tänapäeva mõistes maailma äärel. Muinsuskaitsealune Uuetalu paistab silma rookatusega aitade, maakivist abihoonete ja põlispuude ning väärika ajalooga - rehielamu ja aidad on nähtavad juba 1853. aasta mõisaplaanil. Alates 2014. aastast toimib talukompleks suvise loomemaja ning rahvusvahelise kunstiresidentuurina, kus kaasaegne kunst ja innovatsioon suhestuvad kohaliku looduse ja pärandkultuuriga.

Eesti Kunstnike Liidu Muhu kunstitalu pakub askeetlikult maalähedast elu- ja loomekeskkonda, kordumatut atmosfääri ja vahetuid väljakutseid nii kaasaegsetele kunstnikele kui ajaloolastele, novaatoritele ja restauraatoritele, täisakasvanutele ja lastele. Tänavu külastavad talu kunstiresidendid Ungarist, Saksamaalt, Prantsusmaalt ja Austraaliast; toimuvad traditsioonilised rahvusvahelised üritused Futu Muhu kunstifestival ja graafikanädal Muhu Print; plaanis on fresko töötuba, ökoloogilise kunsti teemaline loomeseminar Oulu Kultuurivoimala juhtimisel jpm.

Muhu kunstitalu ootab kunstnikke ja nende sõpru külla: puhkama ja looma, peatuma ja ööbima lühemalt või pikemalt. Teretulnud on ka soovid ja plaanid kunstiürituste või muude loominguliste ettevõtmiste (töötoad, koolitused, kunstilaagrid, aga miks mitte ka muusika- või kokakursused) korraldamiseks.

Majutame külastajaid aidahoonetes, 2-5 voodikohaga tubades; talus on kaasaegse varustusega köök, saun, soe vesi, wifi ning traditsiooniline välitualett. Maksimaalselt on Muhu kunstitalus võimalik korraga majutada paarkümmend inimest, soovi korral on võimalik ka telkida.

Tavahind 25 eurot ööpäev.
Soodushind alla 12 aastasele lapsele 20 eurot ööpäev.
Soodushind EKLi liikmele ja tema pereliikmetele 15 eurot ööpäev.
Tasuta: väikelaps (ilma eraldi voodikohata).
Grupimajutused, üritused ja pikemad viibimised – hind kokkuleppel.

www.ai-res.org

Lisainfo ja külastuste registreerimine:
Tiiu Rebane
tiiu.rebane [at] eaa.ee
+372 57702640

 
Tagasi üles