Meeldetuletus. Eesti Pank ootab Tokyo olümpiamängude meenemündile kavandeid

03.09.2019

Eesti Pank ootab Tokyo suveolümpial osalevatele Eesti sportlastele pühendatud meenemündi kujunduskonkursile kavandeid kuni 23.septembrini. Münt emiteeritakse 2020. aasta suvel.
 
Olümplastele pühendatud meenemüntide emiteerimine on Eesti Panga pikaajaline traditsioon, mis sai alguse 1992. aastal. Kokku on keskpank välja lasknud 10 olümpiamünti.  Tokyo suveolümpial Eestit esindavate sportlaste auks emiteerib Eesti Pank hõbedast meenemündi nimiväärtusega 8 eurot.
 
Aasta 2020 on Eesti olümpiaajaloos märgilise tähendusega, sest möödub täpselt sada aastat Eesti esimesest olümpiavõidust – 1920. aastal tuli Antwerpeni mängudel tõstmises olümpiavõitjaks Alfred Neuland.
 
Tokyo olümpiamündi esiküljel peab olema kujutatud Eesti Vabariigi suur riigivapp, tekst „Eesti Vabariik“, aastaarv 2020 ning nimiväärtus koos eurotähisega ehk 8 €. Mündi tagakülje kohustuslik element on Eesti Olümpiakomitee logo. Mündi kujunduses ei tohi kasutada Rahvusvahelise Olümpiakomitee ja Tokyo olümpiamängude sümboleid. Esitada võib nii mustvalgeid kui ka värvilisi kavandeid.
 
XXXII Tokyo suveolümpiamängude hõbedast meenemündi kujunduskonkursi reglemendiga saab tutvuda Eesti Panga veebilehel. Kavandite esitamise tähtaeg on 23. september 2019 kell 12.00.
 
Eesti Pank kogub meene- ja mälestusmüntide väljaandmise ettepanekuid panga posti- ja e-posti aadressil ning Eesti Panga veebilehe kaudu. Laekunud ettepanekud esitab Eesti Pank eksperdihinnangu saamiseks nõuandvale kogule. Nõuandva kogu ettepanekute põhjal otsustab meene- ja mälestusmüntide tootmise Eesti Panga juhatus.
 
Nõuandva kogu tööd juhib Mart Laar ning selle liikmed on Aino Lepik von Wirén, Piret Õunapuu, Ivar Leimus, Raul Rebane, Toomas Kiho ja Lauri Vahtre.
Ülevaade Eesti Panga emiteeritud meenemüntidest
 
Lisateave:
Piret Luhakooder
Sularaha- ja taristuosakond
Tel: +372 668 0791
E-post: piret.luhakooder [at] eestipank.ee 
 
Eva Vahur
Avalike suhete allosakond
Eesti Pank
Tel: +372 668 0965
Meediapäringud: press [at] eestipank.ee
Tagasi üles