Liis Koger "Kõik maalid räägivad kuldse valguse värvi" Fahle Galeriis

08.05.2019

Reedel, 10. mail kell 17.00 toimub Fahle Galeriis Liis Kogeri ülevaatenäituse "Kõik maalid räägivad kuldse valguse värvi” avamine.
 
Liis Koger (s. 1989 Pärnus) on maalikunstnik ja poeet, kes elab ja tegutseb Tallinnas. Koger lõpetas Tartu Ülikooli maalieriala 2013. a ning tegutseb rahvusvaheliselt vabakutselise kunstnikuna. Tema tööd on osalenud mitmetel rahvusvahelistel näitustel, oksjonitel ja heategevusüritustel. Liis kogeri näol on tegemist ühe tänase andekaima ja viljakaima noore abstraktsionistiga, kelle meditatiivsed maalimaailmad on tihti segunenud figuratiivsete elementidega. Tema värvikirevad ja struktuursed maalid räägivad lugusid ning tõstavad õhku küsimusi, kuid jätavad vaatajale tihti lahti võimaluse otsida sealt ise erinevaid vastuseid või need lood hoopis omal viisil lõpetada.
 
2018. aastal sekundeeris Liis Koger oma loominguga Tartu Kunstimuuseumis ühe Eesti enim hinnatud abstraktse maalikunsti elava legendi ja nõukogude ajal keelatud olnud Lola Liivati loomingule, seda autori ülevaatenäituse “Vaimu vastupanu” raames. Tartu Kunstimuuseumis  väljapandud Liis Kogeri looming tuleb eksponeerimisele ka Fahle Galeriis. Lisaks Fahle Galeriile on kunstniku loominguga võimalik tutvutada:
Kirjanike Liidu musta laega saalis, näituseformaadi “Ühe pildi näitus” raames
Elustiili kaupluses WAB Store, Tallinnas FOORUM keskuses
Kohvik-restoranis WABADUS
Pärnus kohvikus Mahedik
 
Liis Kogeri looming on kättesaadav ka interneti vahendusel kunstniku kodulehel https://liiskoger.com või Kaasaegse Kunsti Keskkonnas NOAR.EU -https://noar.eu/et/kunstnik/liis-koger/.
 
Lisainfo:
artinfo [at] galerist.works
Tel: +372 566 200 33
Tartu maantee 84a
10112 Tallinn
E - R 10.00 - 17.00
Fahle Galerii asub Fahle majas, sissepääas maja vasakult küljelt "Koger ja partnerid" sildi alt.
 
Tagasi üles