Breadcrumb

Karin Strohmi maalinäitus „Hea inimese väljavaated“

17.06.2024

Teisipäeval, 18. juunil kell 17 avatakse Võru Linnagalerii II korruse galeriis KARIN STROHMI maalinäitus „Hea inimese väljavaated“. Peale avamist toimub GALERIIDE TUUR (Vana-Võromaa Kultuurikojas ning Võrumaa Keskraamatukogu).

KARIN STROHM „Hea inimese väljavaated“

Millised on hea inimese väljavaated kaasaegses ühiskonnas? Sest kes ei tahaks olla hea inimene? Näitus „Hea inimese väljavaated“ tegeleb küsimuste ja probleemidega, mis kaasnevad „õigesti” elamisega. Järgnevad mõned näited. Kui vaid paarkümmend aastat tagasi oli kasukas daami ehteks, siis nüüd satuks daam selle eest põlu alla. Karusloomad on hea inimese vaatest loodud mitte seljas kandmiseks, vaid metsas elamiseks ja inimeste jaoks vaid vaatamiseks/pildistamiseks. Reisimine, mis oli meile lähiminevikus nii kättesaamatu, on saanud normaalsuseks, kuid selle tagant kollitab raiskamise tont, sest reisimine on äärmiselt ebaökonoomne tegevus. Toitumisega on sama lugu: valik on lai, aga sageli avokaadosid ja muid eksootilisi vilju ostes tekib süütunne.

Planeedi jaoks näib hea inimese vaatevinklist olevat mõistlik lahendus liha asemel rohutirtsude ja muude putukate söömine. Karin Strohmi maalid tegelevad just sellist laadi moraalsete dilemmadega.

Näitus jääb avatuks 25. augustini 2024.

Tagasi algusesse