Breadcrumb

Ideekonkurss „Mulgimaa väravad“

25.09.2023

Tänasest on avatud ideekonkurss „Mulgimaa väravad“, mille eesmärgiks on leida sobivad kavandid mulgilike suurvormide rajamiseks kolmele ringristmikule Viljandi, Mulgi ja Tõrva vallas. Mulgimaa Arenduskoja poolt ellu kutsutud konkursile on osalema oodatud nii professionaalsed arhitektid kui ka kõik huvilised, kes sooviksid anda oma panuse Mulgimaa avaliku ruumi väärindamiseks.

Konkursi käigus valitakse välja kolm võidutööd, mis hakkavad tulevikus kaunistama Abja-Paluoja, Viiratsi ja Tõrva linna ringristmike. Kavandatavad teosed peavad olema mulgiteemalised ning arvestama iga piirkonna eripäradega, kuid andma kinnitust, et viibitakse Mulgimaal. Parimaid ideekavandeid ootab rahaline preemia.

Mulgimaa Arenduskoja juhatuse esimees Maido Ruusmann sõnas, et taieste loomise peamine mõte on tekitada assotsiatsioon Mulgimaaga. „Mulgimaa on tuntud rikkaliku kultuuripärandi, suurepärase looduse ning mulkide nutikuse ja tarkuse läbi, kuid avalikus ruumis on meil tunnetusega jätkuvalt probleeme – puudub arusaamine, et viibin Mulgimaal", rääkis Ruusmann. „Just seda probleemi käimasolev ideekonkurss lahendama hakkabki ning nii tekivad igasse Mulgimaa valda väravad. "

Ideede esitamise tähtaeg on 5. november ja tulemused kuulutatakse välja novembri lõpus. Konkursile on oodatud nii traditsioonilised mulgiteemalised käsitlused kui ka uudsed ja innovaatilised ideed, mis iseloomustavad Mulgimaad ning selle erinäolisi piirkondi. Seega on kunstnike kujutlusvõimele jäetud üsna vabad käed, kuid oluline on loodava suurvormi viieaastane vastupidavus, vaadeldavus pimedas ning vastavus Transpordiameti nõuetele.

 Preemiafondi suuruseks on 9 000 eurot, mis jagatakse kolme võitja vahel.

Konkursi täpsemad tingimused leiab lehelt: https://www.mulgimaa.ee/uudised-ja-sundmused/ideekonkurss-mulgimaa-vara…

Tagasi algusesse