Hobusepea galerii sai täisealiseks!

20.01.2021

10. jaanuaril sai EKL Hobusepea galerii 18. aastaseks. Juba aastaid peamiselt nüüdiskunsti tutvustamisele pühendunud galerii avati 2003. aastal Eero Epneri kureeritud näitusega „Eesti kunstnikud Jaroslavlis“. Tegevusaastate jooksul on galeriis toimunud 363 näitust, osalenud 1159 kunstnikku ja kuraatorit ning näituseid on külastanud 381250 vaatajat.
 
Hobusepea galeriis on oma loomingulist teekonda esimeste isiknäitustega alustanud või loomingus olulist rolli omavad isiknäitused ja projektid teostanud paljud kõigile tuttavad ja tunnustatud kunstnikud: Dénes Kalev Farkas, Neeme Külm, Liina Siib, Paul Kuimet, Marco Laimre, Johannes Säre, Marge Monko, Visible Solutions OÜ, Andres Tali, Ivar Veermäe, Kaido Ole, Johnson ja Johnson, Taavi Talve, Jass Kaselaan, Edith Karlson, Jaanus Samma, Marko Mäetamm, Kristina Norman, Krista Mölder, Tõnis Saadoja, Merike Estna, Alice Kask, Anu Vahtra, Art Allmägi, Lilli-Krõõt Repnau, Katrin Koskaru, Paco Ulman, Mihkel maripuu, Jaan Toomik, Jüri Ojaver ja paljud-paljud teised.
 
Hobusepea galeriis toimunud näituseprojektid on kolmel korral olnud lähtepunktiks projektidele, mis on valitud esindama Eestit Veneetsia rahvusvahelisel kaasaegse kunsti biennaalil: 2007. aastal Marko Mäetamm, 2011. aastal Liina Siib ja 2013. aastal Dénes Farkas, nimetamata ei saa jätta ka 2010. aastal Hobusepea galeriis toimunud Visible Solutions OÜ näituseprojekti esmaesitlust, mis osales Euroopa nüüdiskunsti rändbiennaalil Manifesta.
Galerii väikesesse meeskonda on kuulunud aastate jooksul meistritena Neeme Külm, Dénes Kalev Farkas ja Kaarel Eelma. Alates 2016. aastast töötab liidu galeriide meistrina Hans-Otto Ojaste. Aastatel 2013–2019 töötas Hobusepea galeristi assistendina Sirja-Liisa Eelma, alates 2020. aastast on Hobusepea ja Draakoni galerii galeristi assistent Anna Mari Liivrand. Galeristina töötab Hobusepea ja ka Draakoni galeriis alates 2003. aastast Elin Kard.
Tagasi üles