Üritused

 Sten Saarits „Kohaloleku puudumine“
Sten Saarits „Kohaloleku puudumine“
04.10.2020 kuni 14.10.2020
Vent Space projektiruumis 05.10–14.10.2020 Avamine: 04.10 kell 18.00   Näitusel „Kohaloleku puudumine“ on esitatud Sten Saaritsa kolm uut teost: „Ootamine“, „Armas force majeure“ ja „Kümne kilomeetri kõrgused unistused“. Saaritsa audiovisuaalset loomingut iseloomustab katse luua mõtteruumidest materiaalseid mikromaastikke, kus kriisiaegsed argipäevased nähtused ja tunded avanevad uues valguses.   Ümberkujundatud ja uute konteksti asetatud linnatänavatelt laenatud vormid esinevad näituseruumis visuaalsete ideeankrutena, mille abil käsitleda ebakindlat ja järjepidevuseta tulevikukuvandit. Galerii, milles teoseid esitletakse asub Tallinna Kunstihoone keldriruumis. Põrandaalune kunstiruum, mis pakub vastukaja tänavatasandil leiduvatele kultuurilistele narratiividele ja protsessidele.  
Eesti Klaasikunstnike Ühenduse aastanäitusele „Värv - punane“
Kutsume Teid Eesti Klaasikunstnike Ühenduse kahekümnenda aastanätuse avamisele 9.oktoobril kell 18:00 ARSi Projektiruumis, mis asub ARSi maja esimesel korrusel aadressil Pärnu mnt 154.   Eesti Klaasikunstnike Ühenduse aastanäitusel „Värv – punane“ on välja pandud 17 klaasikunstniku punase tõlgendused klaasis. Osalevad kunstnikud: Piret Ellamaa, Riho Hütt, Andra jõgis, Malle Karik-Hallimäe, Eve Koha, Eeva Käsper, Konstantin Kulev, Rait Lõhmus, Maarja Mäemets, Kairi Orgusaar, Aleksandra Pavlenkova, Maret Sarapu, Eili Soon, Maria Tamm, Kristiina Uslar.   Seoses kehtivate piirangutega on näituse avamisüritusele kutsutud piiratud arv külastajaid. Palume oma tulekust teada anda meilile aastanaitus [at] gmail.com .  
Eesti Keraamikute Liidu aastanäitus 2020
Eesti Keraamikute Liidu aastanäitus 2020
02.10.2020 kuni 02.11.2020
Eesti Keraamikute Liidu aastanäitus 2020 50 KANNU 02.10.–02.11.2020 ARS tarbekunstigaleriis   Temaatilise järjena Keraamikute Liidu aastanäitustele „80 tassi“ (2013.aastal Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis Paldiskis) ning „100 taldrikut“ (2018.aastal Harju Maakonnaraamatukogu galeriis) saab sel sügisel ARS tarbekunstigaleriis tutvuda „50 kannuga“.  
Eesti Kujurite Ühenduse aastanäitus „Puust ja punaseks“
Eesti Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaal 7. oktoober – 27. oktoober 2020   Eesti Kujurite Ühenduse aastanäitus „Puust ja punaseks“ on laiapõhjaline valik eri põlvkondade ja käekirjadega kunstnike töödest. Näituse pealkiri võimaldab tõlgendusi ning loomesuundi, kus kujurid on selle ütluse tähendusvälja isikupäraselt laiendanud ja interpreteerinud.   Traditsioonilises tähenduses viitab näituse pealkiri sellele, et kellelegi tahetakse asju selgeks ja näitlikult üheselt mõistetavaks teha ehk „tehakse ette puust ja punaseks“. Samas saame me
Olete oodatud Erika ja Tambet Pedaku näitusele “Made in Saaremaa” Vabaduse galeriis reedest, 2. oktoobrist. Näitus on avatud 02.10.‒21.10. 2020.   Vabaduse galerii näituse töödes on saanud kokku käsitsi märgvilditud kihnu maalamba vill ja kaunilt disainitud tööstuslik bränditoode. Ühelt poolt värvimata maatoonides nüansirikas karusevõitu villane taust, teisalt  värviline silepindne perfektse nüüdisaegse tehnoloogilise töötlusega tarbeese. Tööd on valminud Saaremaal siin kasvanud ürgtõugu lammaste villast ja teise ringi tekstiilsetest esemetest, millel on suurelt kirjas brändi nimi. Tootesildid on aga enamasti väga väikeses vaid luubiga loetavas kirjas või neis ei ole just palju informatsiooni. Olemuslikult sarnane, kuid täiesti erinev unikaalloomingu ja masstoodangu protsess on olnud näituse Made in Saaremaa inspiratsiooniallikas.  
Jaanika Peerna’s “Glacier Elegy Brooklyn” Performance
Avaldatud orginaalkeeles   ​Please join us for Jaanika Peerna’s “Glacier Elegy Brooklyn” Performance Sunday 4 October 2020 Brooklyn, NYC 2pm NYC & EST / 7pm UK & BST / 8pm CEST LIVE & LIVE-STREAMED   Much of Jaanika Peerna’s recent work is a lament to glaciers and natural ice. Her ongoing project, “Glacier Elegy”, forms the central core of her recent practice. Through this iconic work, we see a contemporary artist engaging with the climate emergency in a profound way.  
Enn Põldroosi digimaalingute näitus „Taaskasutus“
Reedest, 2. oktoobrist on Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis avatud Enn Põldroosi näitus „Taaskasutus“. Näitus toob vaataja ette digimaalingud: kunstniku varasematest teostest tõukuvad uusversioonid.     Näitusel eksponeeritud digimaalingud on valminud graafilise joonistuslaua ja arvuti vahendusel. Suures osas on see tähendanud maalimist otse ekraanil, kuid kunstnik on kasutatud ka valmisdetaile, põhiliselt oma varasematest töödest.   Enn Põldroos avab näituse saamislugu: „Meil on tüütu komme võtta kapist ja harjata vanu riideid. Nüüd olen alustanud samasugust revisjoni oma varasemate töödega. Mõni vana vest võib äratada ellu ammu öeldud sõnu. Kramplikult korrutame siis mõttes kohendatud sõnastusi, mis oleksid meie elule ehk andnud teise suuna. Nii kaalun ka mina praegu oma varasemaid pilte. Ma taaskasutan neid, teen ümber, üritan anda neile teise elu, märgata seda, mis kunagi jäi tähele panemata. Või hoopis ära rikkuda.“  
Merike Halliku isiknäitus „Maastikud“
Merike Halliku isiknäitus „Maastikud“
01.10.2020 kuni 30.10.2020
Merike Halliku isiknäitus „Maastikud“ 1. - 30. 10. 2020 Kohila Raamatukogus   Näitusel tegeleb kunstnik loodusest saadud muljete vormimise ja mõtestamisega. Erinevad maastikud on andnud inspiratsiooni nende kujutamisele, kasutades erinevaid materjale. Eksponeeritud on kunstniku uuemad tööd. Nendes on kunstniku talletatud muljed loodusest, kus nähtud erinevad pinnad, struktuurid, vormid, mis on väljendatud nii kondiportselani, portselani kui ka kõrgkuumussavi kasutades.    „Käesolevat aastat iseloomustab, et eralduses olles oleme läinud loodusele tunduvalt lähemale, viibinud metsas tavapärasest rohkem, saanud olla oma mõtetega ja vaadata looduse muutumist. Kõik see peegeldub ka valminud töödes.“   Merike Hallik  
Näitus „Tänapäeva armastus ehk Armastus külma intiimsuse ajastul“
2. oktoobril avatakse Saksamaal Freiburgi Uue Kunsti Muuseumis (Museum for Neue Kunst, Freiburg) Katerina Gregose kureeritud näitus „Tänapäeva armastus ehk Armastus külma intiimsuse ajastul“, mis on Tallinna Kunstihoone jaoks esimene suur rahvusvaheline näituse kaasproduktsioon.  
Hannah Loibl
Laupäevani, 3.10. on ARS kunstilinnaku Projektiruumis avatud rahvusvaheline köitekunstinäitus “Scripta manent VI”. Suursündmuse korraldaja on Eesti Köitekunstnike Ühendus.   “Scripta manent” (ladina keeles ’kirjutatu jääb’) toimub Tallinnas iga viie aasta järel. Alates esimesest näitusest 1995. aastal on huvi keskmes olnud eesti kultuuri paremiku tutvustamine. Varem köidetud tekstikogumike hulka on kuulunud luuletajate Doris Kareva ja Jaan Kaplinski looming, helilooja Veljo Tormise muusikaloengute materjalid ning valimik eesti noorte luulet ja eesti laste kirjutatud muinasjutte.

Lehed