Üritused

ARS Showroom #19: Mihkel Maripuu
ARS Showroom #19: Mihkel Maripuu "Draft"
08.08.2020 kuni 08.09.2020
08.08.-08.09.2020   ARS Showroom galeriis on võimalik tutvuda Mihkel Maripuu varem avalikustamata teostega. Tegemist on spontaanselt, poolvisandlikus „draft“ võtmes eksperimentidega, kus kunstnik on püüdnud katse-eksituse meetodil „tühimikust tuuma välja pigistada“   Mihkel Maripuu on kunstnik, kelle tegevust iseloomustab meediumiülene praktika. Manipuleerides heli ja pildi, mõtte ja materjaliga, kandes vaimseid väärtusi maisesse vormi. Kunstniku uurimusalasteks teemadeks on olnud post-interneti olemus kaasaegses kunstis, neo-materjalism ja muud subkultuurilised ilmingud ning digitaalajastu omapärad, mis on mõjutanud kaasaegse visuaalkeele kujunemist. Maripuu kunstnikupraktika esitab väljakutse aktuaalselt ootuspärastele ja kehtivatele printsiipidele, tõstes esile olulisi küsimusi tehnoloogia ja inimese vahelistest suhetest, arengu potentsiaalidest, orginaalsusest ja anonüümsusest ning sellega kaasnevast eksistentsiaalsest olemusest.  
Lavastus „Poeesia ja vägivald”
Lavastus „Poeesia ja vägivald”
19.08.2020 kuni 29.08.2020
19. augustil esietendub ARS-i kunstilinnakus Stuudio 98-s heli- ja etenduskunstniku Erik Alalooga lavastus „Poeesia ja vägivald”.    „Poeesia ja vägivald” on tehnoloogilise-, objekti- ja füüsilise teatri, helikunsti ning visuaalpooesia ühises mõjusfääris aset leidev lavastus, mis on osa Erik Alalooga doktoritööst EMTA teatrikunsti erialal. Doktoritöö uurib brikolaaži kui protsessimeetodi rakendamist postdramaatilises teatris.   Alates 2005. aastast on lavastaja oma loomingulise fookuse asetanud inimese ja masina vahetu füüsilise suhte uurimisele ja rakendamisele. Ta alustas interaktiivsete objektide konstrueerimisega näituseformaadis, hiljem keskendus peamiselt etenduskunstidele ning eksperimentaalmuusikale. Lavastaja, kostüümikunstnik ning etendajad on viimase aasta jooksul tegutsenud nomaadlikus brikolaaž-simulaatoris, konstrueerides lavaliseks tegevuseks vajalikke esemeid, seadmeid ning kostüüme kättesattuvatest materjalidest. 
Näitus „Ida otsas?“
Näitus „Ida ots(as)?“
13.08.2020 kuni 30.08.2020
Grupinäitus „ida ots(as)?“ vaatab värske pilguga üle ja küsib, millised on ida-eurooplaste identiteediga seonduvad sotsiaalpsühholoogilised kogemused. Kaheksa eesti eri põlvkonna kunstnikku esitlevad oma töid erinevates meediumites, luues sel keerulisel teemal võimaluse avatud aruteluks. Küsime: mida tähendab olla riik, mis geograafiliselt paikneb ja mida määratletakse Põhja- ja Ida-Euroopana? Kuidas kujundavad Eesti identiteeti sisemised ja välised ootused? Millal suudame vastata Lääne-Euroopa majanduslikele, sotsiaalsetele arengustandarditele või on meil tahtejõudu ja südikust leida oma tee?   Kunstnikud: Alexei Gordin https://www.alexeigordin.com/ Madlen Hirtentreu https://www.madlenhirtentreu.com/ Flo Kasearu http://www.flokasearu.eu/
GRAAFIKA IN 2020
14.00 Festivali avaperformance Pärnu Raekoja ees (Uus tn. 4)  14.30 Näituse avamine Pärnu Raekoja linnagaleriis (Uus tn. 4):    IN Graafika esitleb: Festivali peanäitus Pärnu Raekojas - „Tuntud ja tundmatu PEETER ALLIK“ Peeter Alliku graafika ja videoretrospektiiv „Künnivaod“   Festivali peanäitus eksponeerib eelmise aasta viimasel päeval igavestele künnivagudele siirdunud Peeter Alliku ulatuslik graafikalooming, mida elustavad tema poolt ja temaga tehtud laiemalt esitlemata videomaterjalid – intervjuud, tema lavastatud lühifilmid.   
Näitus „Maalimine kui identiteet“
Näitus „Maalimine kui identiteet“
08.08.2020 kuni 30.08.2020
Näitus on avatud 8. august – 30. august kolmapäevast pühapäevani 12.00-18.00 (esmaspäeval ja teisipäeval oleme suletud) Narva kunstiresidentuuri hoones Joala 18. Näitus on tasuta. Näituse avamine toimub 6. augustil kell 17.00 – kõik on oodatud!   Tööde autorid: Loora Kaubi, Lisette Lepik, Ekke Peeter Sauter, Theresia Pürmayr, Egert Tischler, Jelizaveta Šalova, Kati Müüripeal, Vassa Ponomarjova, Ats Kruusing, Liisa-Aleksandra Volmer   Juhendajad: Kristi Kongi ja Tõnis Saadoja  
Galeriide tuur VOL 3
Võru galeriide tuur on spetsiaalse programmi ja pikendatud avamisaegadega galeriiõhtu. Programmi on kaasatud Vana-Võromaa kultuurikoja galerii, Stedingu maja kohvik, Liiva- ATE ja Võru Linnagalerii.   Alates kella 17st kuni 19ni õhtul toimuvad galeriide külastused ja näituse tutvustused. Enamikes galeriides on kogu õhtu jooksul kohal nii kunstnikud kui ka galeristid, et tutvustada kõigile huvilistele näitusel olevaid teoseid.   17:00 Liiva-ATE ( Liiva 11a, Võru)
Tarrvi Laamanni näitus
Tarrvi Laamanni näitus "Jungle Mix"
05.08.2020 kuni 02.09.2020
"Jungle Mix" on kunstnik Tarrvi Laamanni graafika ja maalinäitus Rae Kultuurikeskuses. Näituse avamine toimub kolmapäeval 5. augustil kell 19:00.   Selle näituse looming sai koloriitne ja kontrastne nagu Jamaica elu, inspiratsiooni on andnud saare elanikud ja sealne lopsakas loodus - soe päike ja Kariibi meri. Impulsi olen võtnud otse loodusest ja kohalikust kultuurist - trükkisin vineerplaadile mangolehti ja viimase kihina lisasin Jamaicale omastes erksates toonides akrüülvärvi, mis voogab ja pulseerib maalidel sarnaselt kohalikule rahvamuusikale reggae rütmides.   Tarrvi Laamann (1973) on Eesti juurtega kunstnik ja rännumees, kes peab juba viimased paarkümmend aastat oma teiseks koduks Jamaica saart. Tarrvi on saanud kunstihariduse Eesti Kunstiakadeemias (1998 BA, 2000 MFA) ja täiendanud ennast Jaapanis ja Indias. Tarrvi on külalislektor Eesti Kunstiakadeemias ja Tartu Pallases.  
Kätrin Beljaevi näitus „Kairos“
Kätrin Beljaevi näitus „Kairos“
07.08.2020 kuni 01.09.2020
Reedest 7. augustist saab Hop galeriis vaadata Kätrin Beljaevi näitust „Kairos“.   Kas olete tundnud hetke, mis eristub ajakangast ning kutsub: nüüd ja praegu? See on kui värav uude tunnetusvalda, mille kaudu avaneb täiesti uute võimaluste ruum. Vanakreeka keeles tähistas kairos kriitiliselt õiget momenti, millal on võimalus tegutseda ja midagi korda saata. Kui chronos on aja üldine kulg ja aja mõõt, siis kairos on õige ajahetk, mida on vaja tabada muudatuste tegemiseks.  
Mai Levini kuraatorituur ja loeng „Elmar Kits eesti maalis“
Näitus „5 -Kitsed ja Kasemaad“
08.08.2020 kuni 13.09.2020
Sarjast „Kunstnike perekonnad“ on Evald Okase Muuseumis olnud mitmeid näitusi. Tänavune esitab valiku Elmar Kitse, Linda Kits-Mäe, Saskia, Andrus ja Markus Kasemaa loomingust.   Elmar Kits (1913-1972) oli eesti kõigi aegade peenetundelisemaid maalijaid-koloriste, rikkaliku värvi- ja vormifantaasiaga improviseerija, hõrk hilisimpressionist, kes säras erinevates žanrides ja tehnikates, oli võrdselt isikupärane nii realistlikus kui ka (pool)abstraktses laadis, milliseid võis viljeleda üheaegselt. Tema loomingus juba 1940.aastate algupoolel ilmnenud tendents nägemusliku kujundimaailma poole lahenes plahvatuslikult 1960.aastate ja 1970.aastate alguse õli- ja temperamaalides, arvukates visandites ja skulptuurideski, milles sulasid ekspressiivseks tervikuks kaasaegsest kunstist ja tegelikkusest saadud impulsid.  
Mari-Leen Kiipli ja Paul Kuimet Kogo galeriis
Avamine 5.08. 17.00 – 19.00   Näitus toob kokku Mari-Leen Kiipli  installatsiooni "Husa" ja Paul Kuimeti fotokollaažide seeria „Kristallsõrestik“. Näituse avamine toimub 5. augustil 17.00 - 19.00 hajutatud kujul galeriis ja selle ees Aparaaditehase õues. Mari-Leeni Haapsalu Linnagaleriisse loodud ja seal juulikuus eksponeeritud installatsioon täidab nii Kogo galerii kui laieneb ka galeriiesisele alale Aparaaditehase õuel. Paul Kuimeti seeriat „Kristallsõrestik“ eksponeeriti esmalt Tallinna Kunstihoones Siim Preimani kureeritud Paul Kuimeti ja Mihkel Ilusa näitusel „Lõputa lugu“.  

Lehed