Breadcrumb

Alexela Kontserdimaja aatriumis avati kunstnike Laurentsiuse ja QBA väljapanekud

08.06.2023

SOLARIS Galerii kuraator Meelis Tammemägi alustas koostööd Alexela Kontserdimajaga, esimeste näitustena eksponeeritakse aatriumi seintel Lauri LAURENTSIUS Sillaku ja Martin QBA Kaarese loomingut.

Alexela Kontserdimaja on külastajate seas väga populaarne, SOLARIS Galerii sissepääs on Kontserdimaja kõrval ja olen tihti imestanud suurt sinna suubuvate inimeste hulka. Minu hinnangul oleme me väga kultuursed - eestlased on teatri, muusika ja raamturahvas. Kunstiga on kontakt hetkel veidi haiusam aga samas on meie maalikunst väga hea, täiesti omanäoline kogu maailmas. Olen soovinud alati maalikunsti ka inimestele lähemale tuua ja seega pakkusin kontserdimaja juhile Aivar Sirelpuule välja idee, et võiks eksponeerida aatriumis kunstinäitusi, Aivarile see mõte meeldis ja olen selle võimaluse eest väga tänulik.

Kuigi, esimesena eksponeeritavate, autorite maaliseeriad on nii konseptuaalses mõttes, kui ka maalikeeleliselt täiesti erinevad siis ühisosa on väljapanekus olemas - mõlema autori seotus tänavakunstiga. Martin Kaares on elektroonilise muusika ja graffiti taustaga ning Laurentsiusele on olnud meelepärane alati flirt tänavakunsti elementidega. Kui LAURENTSIUS’e Kontserdimajas eksponeeritav väljapanek koosneb vaid väga suureformaadilistest teostest siis Martin Kaares on pannud välja väikeseformaadilise reisimaalide seeria. Reisimaalide seeria on jätkuks Jurmala Linnamuuseumis ja Galeriis Truus toimunud samateemalistele näitustele. SOLARIS Galeriis on viimaseid päevi võimalik nautida Martin Kaarese mahukat retrospektiivi „XV“  Martin Kaarese looming on laienenud eraldi visuaalse ja kontseptuaalse virtuaalnäitusena ka SOLARIS Keskuse ekraanidele.“  

Meelis Tammemägi 

Martin QBA Kaares omandas 2004. aastal Eesti Kunstiakadeemias bakalaureusekraadi stsenograafia erialal. 2018. aastal astus ta Maalikunstnike Liitu ning aastast 2019 on ka Eesti Kunstnike Liidu liige. 2019. aastal võitis QBA oma teosega “Purse” esimese suurema rahvusvahelise autasu – grand prix Jurmala meremaalide biennaalil.

Lauri LAURENTSIUS Sillak on üks omanäolisemaid Eesti maalikunstnikke, kes läheneb oma objektile äärmise pühendumusega. Laurentsiuse teosed ühendavad akadeemilise maali popkunstiga ja täiendavad seda tänavakunsti tehnikate ja elementidega. Laurentsius on sündinud 1969. aastal Kohtla-Järvel ning lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali eriala. Ta on kaasaaegse maalikunsti tippautoreid, keda on aktiivse näitusetegevuse kõrval tunnustatud Konrad Mäe ja Kristjan Raua preemiaga.

Näitus jääb Alexela Kontserdimajas avatuks kuni oktoobri alguseni. Näituse külastamine Kontserdimajas on võimalik vaid ürituste ajal koos ürituse piletiga. Lisaks Alexela Kontserdimajale on kunst olnud eksponeeritud SOLARIS’e hoones tuhandetel ruutmeetritel - , näiitusel "SAH Kunst", SOLARIS Galeriis, kinos ARTIS, Disainitänaval ja virtuaalnäitustena suurtel ekraanidel - SOLARIS on Kunst!

Liainformatsioon +372 53 908 107 või meelis.tammemagi@artun.ee

Tagasi algusesse