Breadcrumb

HAKI galeriis avatakse Sandra Jõgeva ja Martti Ruusi näitused

27.04.2023

27. aprillil 2023, kell 18 avatakse HAKI galeriis kaks uut näitust. Esimesel korrusel avaneb Martti Ruusi maalinäitus „Ajatajuvabakava“ ning teisel korrusel Sandra Jõgeva varasemal loomingul põhinev väljapanek  „Maalid 1977-2004“.

„Sandra Jõgeva poolabstraksed akvarellid on pärit perioodist 1997-2004, kuid mõjuvad kaks dekaadi hiljemgi värskelt ja päevakohaselt. Tänases maailmas, mille keskmes on erinevad roheküsimused, on botaaniline kunst taas võidukäiku tegemas ning selles valguses on Jõgeva teosed ehk aktuaalsemadki kui kunagi varem,“ kirjeldas Jõgeva väljapanekut kunstiteadlane Marian Grau.

Sandra Jõgeva loomingut iseloomustab suures osas eksperimentaalsus ning püüd raamidest välja murda — seda nii materiaalsel kui ka mõttelisel tasandil. Eksponeeritud teosed on jäänud kunstniku viimasteks maalideks enne sukeldumist performance’i, installatsiooni, videokunsti ja filmi mitmekülgsesse ja võimalusterohkesse maailma.

Martti Ruusi maalid pärinevad tema hiljutisest loomingust, stiliseerides talle omaselt loodust läbi arhitektuurse ja koloristliku prisma. „Ajatajuvabakava on killukesest igavikust ehitatud uus visuaalpoeetiline reaalsus, kus kohtuvad maastikud ja abstraktsioonid,“ iseloomustab kunstnik ise avatavat näitust. Ruusi loomingu märksõnadeks on minimalistlikud motiivid, teineteisest eristuvad värvipinnad ning varjatud seosed, mida saab ka HAKI galerii näitusel vaadelda.

Sandra Jõgeva ja Martti Ruusi näitused jäävad avatuks kuni 22. juunini 2023. a.

Fotol fragment Martti Ruusi näituselt.
Foto: Eesi Raa

Lisainfo:
Raul Oreškin
Haki galerii, Kastani 42, Tartu
Tel: +372 5884 4909

Haki galerii on avatud K–R 12.00–18.00 ja L 12.00–16.00.
hakigalerii.ee

Back to top