SAVI JA PERFORMANCE!
XXV Kohila Sümpoosion kutsub osa saama publikuprogrammist
Tohisoo mõis, Kohila | 4.–28. juuli 2025
Sel suvel tähistab rahvusvaheline puupõletuskeraamika sümpoosion oma 25. toimumiskorda. Juubeliaasta Savi & Performance toob kokku kümme rahvusvahelist keraamikut ja ühe performance'i-kunstniku.
Sel aastal osalevad kunstnikud Rikki Winde Norra/Rootsist, Tosha Parmar Indiast, Paula Ruuttunen Soomest, Ruta Butkute Leedu/Hollandist, Ieva Rutė Leedust, Kála Kovács Hungari/Hollandist, Peter Christian Johnson ja Stephen Driver Ameerika Ühendriikidest ning Juss Heinsalu ja performance'i-kunstnik Henri Hütt Eestist. Juubeliaastal ehitab tuleskulptuuri kunstnik Ingrid Allik.
Esineb Vaiko Eplik.
Publik on väga oodatud osa saama sümpoosioni avalikust programmist, kus on võimalus kohtuda kunstnikega, näha unikaalseid töövõtteid ja loomingulisi protsesse nii Artist Talk’i, Avatud stuudiote päeval kui ka Grand Finale suursündmusel. Publikuprogramm sobib kogu perele ning pakub ainulaadset sissevaadet kaasaegse keraamika maailma.
Tõeline tulemöll! Sümpoosioni paralleelprogramm, mis toimub üle aasta, pillub sädemeid! Kavas on avada Ingrid Alliku 2-meetrine keraamiline tuleskulptuur Grand Finalel 26. juulil.
Publik on oodatud järgmistele sündmustele, mis toimuvad Tohisoo mõisas:
7. juuli kell 14.00 – Artist Talk (inglise keeles)
Kunstnikud tutvustavad oma loomingut, lähenemist ja töövõtteid.
10. juuli kell 14.00 – Avatud stuudiod (eesti keeles)
Harukordne võimalus näha teoste valmimist, suhelda kunstnikega.
kell 15.30 – 18.00 ja 19.00 – 20.30 Saab potikedral savi treida keraamik Aigi Orava individuaalsel juhendamisel (eelregistreerimisega*).
26. juuli – Grand Finale
· 19:00 Avasõnad
· 20:00 Näituse avamine, Henri Hüti performance ja giidituur
· 21:00 Vaiko Epliku akustiline kontsert
· 22:20 Tuleshow
· 22:30 Tuleskulptuuri avamine (kunstnik Ingrid Allik)
Sümpoosioni finaalis avatakse keraamikute ühisnäitus ning kahe meetri kõrgune tuleskulptuur.
*Kõik sündmused on publikule tasuta, v.a. treimise töötuba Aigi Orava juhendamisel.
Tallinnast on võimalik tulla sündmusele tasuta bussiga (registreerimine: eviparn@kohilasymposium.com, lisada telefoninumber).
Projekti peakorraldaja on Jekaterina Kaplan. Töörühmas tegutsevad ahjumeister Andres Allik, assistendid Kris Ojasuu ja Joonas Parve, projektijuht Rael Artel, konsultant Lumi Kristin Vihterpal, publikuprogrammi koordinaator Aigi Orav, kultuuriprogrammi koordinaator Külli Kõiv, meedia- ja kommunikatsioonispetsialist Evi Pärn, tuleskulptuuri abilised Liisa Aaslav-Kaasik ja Leena Kuutma, fotograaf Annika Haas, vabatahtlikud Florencia Califano, Maria Ivanova, Nele Kurvits, Liisi Ansip, Mihkel Voll, Andrei Kucerjavijs, Anna Metelskaja ja Marianna Romanets.
Toetajad ja koostööpartnerid: Eesti Kultuurkapital ja Raplamaa sihtkapital, Raplamaa Omavalitsuste Liit, Kohila Vald, Eesti Kunstiakadeemia keraamika osakond, ARS Keraamikakeskus, Ungari Saatkond, Asuurkeraamika OÜ, Eesti Keraamikute Liit, OÜ Kerako, Kohila Kunstide Kool, Vabakond MTÜ, MTÜ Kohila Paberivabrik jt. Suur aitäh, et teete sümpoosioni võimalikuks!
Kohtumiseni Kohilas!
Kodulehekülg: https://www.kohilasymposium.com/
Facebook: https://www.facebook.com/kohilasymposium
Instagram: https://www.instagram.com/kohilasymposium/
26.07. Tallinnast Kohila Sümpoosionile viib buss Mere pst. 5 busside parklast kl 18:00.
Tagasi viib sama buss Tohisoo mõisa eest kl 23:00. Bussile Tln-Kohila-Tln saad end registreerida, saates e-maili (lisa tel nr): eviparn@kohilasymposium.com
Fotod: Annika Haas (2023)