Breadcrumb

ARSi avatud ateljeede päev 19. mail 2023

28.04.2023

Reedel, 19. mail 2023 kell 16–20 toimub ARS kunstilinnakus (Pärnu mnt 154, Tallinn) traditsiooniline avatud ateljeede päev, mil linnakus töötavate kunstnike ja disainerite uksed on lahti kõigile huvilistele. Kevadisel õhtupoolikul saab ateljeedes ja töökodades ringi vaadata, kohtuda loojatega ning nautida isetegemist töötubades, vaadata kunsti, kuulata muusikat ja teha sisseoste kunstnike stuudiotest. 

Lisaks ateljeedes avanevatele kunstimaailmadele saavad kunstihuvilised 19. mail osa ka tervest reast näitustest. ARS Projektiruumis saab uudistada Eesti Kujurite Ühenduse näitust „Iga inimene on sündides kildudena laiali“ nii omapäi kui kuraatorituuridel. ARS Showroomi galeriis saab näha Marko Nautrase näitust „Aye“, GÜ galeriis on avatud Lembe Rubeni „Tingimusteta armastuse õppetund“. Stuudio 98 seintel on koha sisse võtnud „Aasta tekstiilikunstnik 2022“ laureaadi Elna Kaasiku ja nominentide (Aet Ollisaar, Marilyn Piirsalu, Maryliis Teinfeldt-Grins) tööd.

Hoovimajas on Avatud Ateljeede Päeva puhul võimalik vaadata Sally Stuudio õpilaste fotokursuse näitust  ja heita ühtlasi pilk kunstikooli köögipoolele. Huvilistele on avatud ka Mihkel Ilusa ja Mihkel Masso artist-run-space Tehnika Muuseum.

Tarbekunstigaleriis avatud suvine keraamika näitusmüük toob huviliste ette nii käsitsi vormitud kui 3D prinditud, elektri-, gaasi- või puupõletuses valminud keraamikateoseid; lisaks saab galeriis uudistada ja osta Eesti professionaalset klaasi- ja ehtekunsti. Põnevat disaini ja tarbekunsti leiab ka ARS Showroomist ning maali-, graafika- ja fotovaliku Galeriist 125.

Kunsti vaatamisele vahelduseks saavad nii suured kui väikesed kunstihuvilised proovida oma kätt ja silma mitmes töötoas. IKIGI köitegaraazhis saab katsetada värvide, kujundite ja faktuuridega kliistripaberi töötoas ning vormistada tulemuse enda loodud kaanepaberiga märkmikuks. Graafikakojas saab meistrite juhendamisel trükkida professionaalsete vahenditega põnevaid mitmevärvilisi ja -kihilisi kujundimaailmu. Animakooli töötoas saavad huvilised valmistada oma multika tegelaste loomisest kuni monteerimiseni.

ARS Keraamikakeskus korraldab 19. mail kell 11 kuni 19 raku keraamika töötoa ja põletuspäeva kunstilinnaku hoovis, kus kõik võivad jälgida keraamika sündi selles Jaapani traditsioonilises tehnikas – töötoas osalejad aga saavad eelpõletatud nõusid glasuurides meistrite abiga õhtuks unikaalse kunstiteose koju kaasa. Ka paljudes avatud ateljeedes saab nende nelja reedeõhtuse tunni kestel lisaks kunstniku ja tema loominguga tutvumisele elada kaasa tööprotsessile ning jälgida teoste sünnilugu.

Kohvi ja kehakinnitust saab avatud ateljeede päeval kunstikombinaadi kuldaegadest pärineva originaalsisustusega (autor Taevo Gans) Rohelises Kohvikus II korrusel.

Ürituse toimumist toetab Tallinna linn.

Kontakt: Jaanika Kikkas 56651858 ars@eaa.ee 

www.arsfactory.ee
https://www.facebook.com/arskunstilinnak
https://www.facebook.com/events/946718320082515

Back to top