Breadcrumb

EKL UUED LIIKMED

12.10.2022

Kaisa Eiche (1982) on hariduse omandanud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis kujutava kunsti ja fotograafia erialal ning õpib hetkel Tartu Ülikooli magistriõppes ettevõtlust ja tehnoloogia juhtimist. Eiche on töötanud Klassikaraadios saate Kunst.er saatejuhina, Tartu Kõrgema Kunstikooli õppejõuna, Y-galerii projektijuhina ning olnud Tartu Kultuuritehase juhatuse ja Müürilehe kolleegiumi liige ning kaasaegse kunsti festivali ART IST KUKU NU UT juhatuse liige. Eiche on Fotokunstnike Ühenduse ja Tartu Kunstnike Liidu liige ja töötab Kõrgema Kunstikooli Pallas fotoosakonna moefotograafia õppejõuna. 

Keiu Maasik (1992) on hariduse omandanud Eesti Kunstiakadeemias fotograafia erialal ja kaitsnud magistrikraadi kaasaegse kunsti erialal. Aastal 2018 täiendas end Praha Arhitek-tuuri-, Disaini- ja Kunstiakadeemia fotograafia stuudios. Keiu Maasik käsitleb teostes minevikku läbi enda ja lähedaste kogemuste. Maasik kasutab loomingus enamasti videot ja installatsioonitehnikat, et luua selget narratiivi ning on pälvinud tegutsemisaja jooksul mitmeid tunnustusi, muuhulgas Wiiralti stipendiumi (2018) ja EKA Noore Kunstniku Preemia (2019), lisaks oli ta 2018. aastal Tartmusi „Noor Tartu” kunstikonkursi laureaat.
Vaata ka: http://keiumaasik.com 

Olev Kuma (1990) on hariduse omandanud Eesti Kunstiakadeemia maali ja graafilise disaini erialal ning täiendanud end Banská Bystrica Kunstiakadeemias Slovakkias ja Läti Kunstiakadeemias. Kuma keskendub loomingus peamiselt maalikunstile, luues loomingus kujundiloome süvatasandi ja popkultuuri mõjudega kaasahaaravaid sümbioose. Kuma sõnul huvitavad teda loomingus värvi ja ruumi suhted ning inimese arenguloo ja reaalsuse olemuse salajased tahud. Kuma teostes kohtuvad värv kui ürgne ja alkeemiline materjal tänapäeva tööstusliku pildiloome steriilsusega. 

Hansel Tai (1994) on sündinud Mount Emeis, Hiinas. Tai on hariduse omandanud Pekingi Kaunite Kunstide Akadeemias ehtekunsti erialal ja lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia magistriõppe ehtekunsti erialal ning täiendanud end Gerrit Rietveldi Akadeemias Amsterdamis. Tai keskendub teostes queer-kultuurile nö internetijärgsel ajastul, erootikale, ulmele ja popkunstile. Teda huvitavad kehakultus, deformatsioon ja subkultuurid. Tai loomingut on näidatud Hollandis, Saksamaal, Prantsusmaal, Eestis ja Ameerika Ühendriikides ning mujal, sealhulgas New Yorgi kunsti- ja disainimuuseumis ning Rotterdami Het Nieuwe Instituutis. 2019. aastal võitis ta Barcelona Enjoia't MISUI Awardi. Tema looming on Hollandis asuvate Arnhemi ja Apeldoorn CODA muuseumite püsiekspositsioonis.
Vaata ka: https://hanseltai.com 

 

Back to top