Breadcrumb

Eesti kunstnike Liidu uued liikmed!

11.06.2021

EKL volikogu koosolekul 10.06.2021 võeti laekunud 11 sooviavalduse hulgast liidu liikmeteks 8 kunstnikku. Soovime õnne liidu uutele liikmetele!
 
Art Allmägi (1983) on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli skulptuuri eriala (2008) ja Eesti Kunstiakadeemia skulptuuri ja installatsiooni eriala magistriõppe (2011). Allmägi on skulptor ja installatsioonikunstnik, kes on aastate jooksul liikunud loomingus provotseerivast, vaataja tunnetega manipuleerivast fiktsioonist laiahaardelisemate teemade ja totaalsete ruumiinstallatsioonide juurde. Allmägi teoseid iseloomustab töömahukuse ja heade tehniliste oskuste põimumine ning klassikalise skulptuuri elementide kasutamine kaasaegses installatsioonikunstis.
 
Paul Beaudoin (1960) on Tallinnas elav ja töötav interdistsiplinaarne kunstnik, helilooja ja kirjanik. Paul Beaudoin sündis Floridas (USA) Miamis ja on hariduse omandanud Miami Ülikoolis ja Bostonis New Englandi konservatooriumis ning Brandeisi ülikoolis, kus omandas ka doktorikraadi. Ta on õpetanud nii muusikat kui ka kunsti ning loometöös huvitab teda interdistsiplinaarne lähenemine. Paul Beaudoin töötab loomingus minimalismi, serialismi, drone/ambient helimaastike ja heliinstallatsioonidega. Alates 2020. aastast kuulub Beaudoin ka Eesti Heliloojate Liitu.
 
Martin Buschmann (1980) töötab fotograafina ja on lõpetanud 2021. aastal Eesti Kunstiakadeemia magistriõppe fotokunsti erialal. Varasemalt on ta õppinud sotsiaaltööd ning töötanud aastaid sotsiaalpedagoogina. Buschmann kasutab väljendusvahenditena fotograafiat ja installatsiooni, uurides kriitilisest vaatevinklist erinevaid soolisi representatsioone, mänguteooriaid ja simulaakrume. Ta on töötanud ERKI moeshow fotograafina enam kui kümme aastat ning olnud haaratud stuudios modellipildistuse erinevamate kihtidega kasutades kõikvõimalikke valgusskeeme pildil olulisema väljatoomiseks. Juba mitmeid aastaid analüüsib Martin Buschmann ajakirjanduses (Sirp, Positiiv) toimunud näituseprojekte.
 
Madlen Hirtentreu (1993) kineetilisi skulptuure, installatsioone ja performance'eid iseloomustab absurdilembus ning eklektiline materjalivalik. Hirtentreu on õppinud Itaalias visuaalkultuuri ja majandust ning lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni ja skulptuuri osakonna magistrikraadiga. Ta osaleb mõõdukalt projektides ja näitustel Eestis ja väljaspool ning on tegev ka teistel väljadel, olgu selleks laborilaud, tehas või kontoritool.
 
Raul Keller (1973) on alates 1990. aastate lõpust tegelenud erinevate kaasaegse ja traditsioonilise kunsti praktikatega, keskendudes kohaspetsiifilisele heliinstallatsioonile, performance'le, improvisatsioonile, DIY-kultuurile, tekstile, video- ja radiofoonilisele kunstile. Loonud koos Katrin Essensoni ja Hello Upaniga (LokaalRaadio) raadiokunsti kontsertetendusi ja on eksperimentaalse elektroonilise muusika grupi Eesti Elekter liige (Kerikmäe, Leemets, Lond, Tikas, Tikas), vabaimpro müraduo Post Horn liige (Hello Upan). Esinenud angloameerika artistina Paul Cole, esitades burleskset americana rokki. Muusika ja Kunsti Dünaamilise Koondise asutajaliige ja juhataja (MKDK). Osaleb kunstirühmituses MIMproject. Raadiokunstifestivali „Radiaator“ asutaja (Katrin Essenson). Töötas aastatel 2014–2019 Eesti Kunstiakadeemia uusmeedia õppetooli juhataja ja professorina.
 
Kaupo Kikkas (1983) on fotograaf ja fotograafiaõpetaja. Kikkas on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ja õppinud Eesti Muusikaakadeemias. Kikkas tegutseb fotograafi ja õpetajana Eestifoto Stuudios, põhilisteks valdkondadeks reklaami- ja portreefotod. Ta on Eesti Vabariigi Valitsuse ja Kaitseministeeriumi fotograaf ning on teinud kaastööd mitmele Eesti meediaväljaandele (sealhulgas Eesti Ekspressile, Avenüüle, Cosmopolitanile, Playboyle, Just!-ile jt). Kikkas on kirjutanud ka fotograafiateemalisi artikleid ja reisikirju, mis on ilmunud Äripäevas, ajakirjas Kodu ja Aed, fotoajakirjas Cheese, meelelahutus-ajakirjas Just! ja mujal.
 
Kivi Larmola (1966) on Soome koomiksikunstnik, illustraator, tõlkija, vabakutseline ajakirjanik ja muusik, kes elab ja töötab Tallinnas. Tema teosed peegeldavad sageli igapäevaelu absurdsust. Larmola on olnud professionaalne koomiksikunstnik alates 1986. aastast, töötas aastatel 1991–1992 Soome koomiksiseltsi juhatuses ja oli Sarjainfo peatoimetaja. Larmola on mänginud kitarri arvukates rokkbändides, sealhulgas Sekunda, Lunatunes ja Kätyrit. 2004. aastal avaldas Larmola reisiraamatu „Rokkibändin ABC: praktilise opas keikkailevalle muusikolle“. Larmola graafilised novelli on pälvinud rohkelt rahvusvahelist tunnustust ja ta kuulub paljudesse loomeühendustesse.
 
Ann Mirjam Vaikla (1990) on kunstnik, stsenograaf ja kuraator. Õppis Norra Teatriakadeemias stsenograafiat ja omandas 2020. aastal magistrikraadi kunsti ja kultuuri erialal Novia Rakendusteaduste Ülikoolis Soomes. Osaleb Triangle Arts Associationi residentuuriprogrammis New Yorgis. Ta juhib alates 2017. aastast Narva kunstiresidentuuri (NART). Loomingus seob lavastust ja visuaalseid kunste, töötades  ruumispetsiifiliselt galeriides, teatris ja avalikus ruumis ning kogukonda kaasavate projektidega.  
 
Back to top