Vaskjala loomeresidentuuri avatud uste päev Anne-Mai Heimola, Katrin Essenson ja Danel Rinaldo

14.12.2020

Laupäev, 19. detsember 2020 14:00 - 17:00 Avatud uste päev Vaskjala Loomeresidentuuris Anne-Mai Heimola, Katrin Essensoni ja Danel Rinaldo loomingu esitlused.
 
Anne-Mai Heimola elab ja töötab Tallinnas. EKAs stsenograafia eriala lõpetamise järel on ta töötanud Rahvusooper Estonias, Draamateatris, Von Krahli Teatris, Vene Teatris - dekoraatori, rekvisiitori, kostümeerija ja kunstnikuna.
Vaskjala Loomeresidentuuri kohta kuulis ta sõpradelt, kui väga inspireerivast kohast, kus tutvuda ja kohaneda oma hinge sisehelidega. Ümbritsevatel väljadel tasakesi häälitsevad varasemate residentide teosed on sobiva keskkonna värvikaks tõestuseks.
Kunstniku enda tasandikkude helinaks on maalimine ja Vaskjala on 150% see koht, kus tema loovus on saanud kütet.
 
Katrin Essenson on tegevuskunstnik, lavastaja ja tantsija.
Katrin on lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia erialal. Lisaks õppinud EKA’s interdistsiplinaarseid kunste ja praegu omandamas magistrikraadi kultuuriteoorias ja filosoofias.
Etenduskunstis on teda huvitanud seada küsimuse alla iseenesestmõistetavusi sotsiaal-kultuurilistes arusaamades. Läbi erinevate teemade on tegelenud inimeseks olemise kogemuse portreteerimisega etendustes ja performanc’ites; teinud helikujundusi installatsioonidele; kuulub rühmitusse “Nagu naine oleks kodus” ning olnud kaasautor kunstilistele dokumentaalfilmidele “Kontroll!!!” ja “Nagu naine oleks dokumentaalfilmis”. Kunstis meeldib uurida fiktsionaalse ja dokumentaalse reaalsuse segunemise protsesse.
Vaskjala residentuuris tegeles ‘unetöötaja’ kontseptsioonile installatiivse keskkonna loomise ja mõned aastad tagasi kogutud dokumentaalse filmi- ja helimaterjali süstematiseerimisega.
 
Danel Rinaldo (s. 1984) on Pärnu juurtega fotograaf, kes nüüdseks on siirdunud Lõuna Eesti metsade ja põldude vahele. Erialase hariduse omandas ta Falmouthi ülikoolis, Suurbritannias. Katkematu vaimustusega viljeleb ta analoog-fotograafia protsesse, kuid peamiseks töövahendiks on siiski digi(taalne) kaamera. Oma teadmisi on ta edasi andnud koolide ja noortekeskuste fotograafiahuvilistele, pidanud fotopoodi ja toimetanud fotostuudios. Oma loomingut on ta eksponeerinud isiku- ja grupinäitustel Eestis, Soomes, Inglismaal, Šotimaal.
Fotokunstnikuna paelub teda enim inimene, kelle naha alla ta kaamerasilma abil poeb. Esitades tihtipeale vaatlejale väljakutse, tõstatades visuaalesteetika kaudu küsimusi sotsiaalsete käärkohtade osas, eeldusega et vaatleja juurdleb kaasa isiklike, religioossete, poliitiliste, keskkondlike ja eetikaküsimuste üle. Ei jää talle märkamata ka ILU.
Vaskjala loomeresidentuuris keskendub ta portreeloo "Neeme" teostamisele ja vormistamisele fotopimiku punases valguses, kõrvutades analoogprotsessi digitaalse videoga.
 
Laupäeval näeme!
 
Sündmust toetab: Eesti Kultuurkapital, Tankeri Pruulikoda
Sündmuse asukoht: https://goo.gl/maps/BNzrtKpxCjNP63Wm9
Ühistransport: https://goo.gl/maps/AvXsxURAXL992cnY7
Koduleht: https://copperleg.rae.ee
Sündmus: https://www.facebook.com/events/399558584689014
 
Lisainfo:
Toomas Aru
Rae Kultuurikeskuse juhataja
Tel: +372 605 6759
      +372 555 12 898
E-post: kultuur [at] rae.ee 
 
Back to top