Breadcrumb

Aet Ollisaar ja Madis Liplap „Merevaatega maja“

31.05.2023

Reedel, 2. juunil kell 18.00 avatakse Hop galeriis Aet Ollisaare ja Madis Liplapi näitus „Merevaatega maja“.

Merevaatega maja kesklinnas metsa sees - see on unistus, mis on paljudele tuttav ja samas nii võimatu. Kuidas püüda kinni igatsust, mida tegelikkuses pole alati isegi olemas? Tavapäraselt kinnisvarabüroode mängumaale kuuluv temaatika puudutab tegelikult meid kõiki iga päev. Tahaks midagi võimatut, kättesaamatut, enneolematut... 

Näitus „Merevaatega maja“ loob galeriiruumi keskkonna, mille reaalsuses võib või tulebki kahelda. Unistades millestki kättesaamatust, saab oma igatsust leevendada igapäevast keskkonda uue pilguga vaadates. Väljapanekus loovad kujuteldava ja nähtava reaalsuse Aet Ollisaare tekstiiliteosed ja Madis Liplapi disainiobjektid. Maja kui tinglik keskkond seob endas palju isiklikke väärtusi, kuid kannab märksõnana ka üldisemat mõtet elukeskkonnast ja selle olulisusest. Vaade majast merele või vaade merevaatega majale on soovi korral alati käeulatuses, tuleb vaid osata näha. Või siiski mitte? Nii võtavad autorid kokku oma vastvalminud teostest loodud irreaalse ruumi Hop galeriis.

Aet Ollisaar (1966) on tekstiilikunstnik ja õppejõud, kes elab ja töötab Tartus. Aet Ollisaar on pühendunult suunanud tekstiilikunstialast haridust: 1992. aastast Tartu Kunstikoolis ja alates 2000. aastast professorina ja tekstiiliosakonna juhatajana Kõrgemas Kunstikoolis Pallas. Aet Ollisaare loomingut iseloomustavad autoritehnikas valminud tööd, kus lõngadest moodustatud värvikoski pingestavad detailid, mis toovad teosesse materjali või eseme eelmise elu. Viimastel aastatel on autor oma loomingus taas pühendunud gobeläänvaipadele, kombineerides suuri jõuliseid värvipindu detailide ja vabalt langevate narmastega.

Madis Liplap (1967) on sisekujundaja, kes on loonud mitmeid näitusekujundusi Tartus ja Tallinnas. Madis Liplapi loomingut iseloomustab mitmekülgsus ja tundlik materjalivalik – autor on tegelenud nii sisustusdisaini, sisustusobjektide kui ka graafiliste visanditega.

Autoreid seob ühine töökeskkond Stuudio 100 Tartus Aparaaditehases.

Näituse kujundus: Madis Liplap
Graafiline kujundus: Marju Roos

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital ja Kõrgem Kunstikool Pallas.
Näituseid HOP galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium ja Liviko AS.


Lisainfo:
Maria Valdma-Härm
HOP galerii
Tel: +372 646 2887
Gsm: +372 511 2350
Hobusepea 2, 10133 Tallinn
N–T 11.00–18.00

Back to top