Breadcrumb

Tanel Randeri kureeritud näitus „Hüvasti, Ida! Hüvasti, Narcissus!“

14.04.2023

EKKMi hooaja avanädalavahetusel avaneb Tanel Randeri kureeritud rahvusvaheline grupinäitus „Hüvasti, Ida! Hüvasti, Narcissus!“ . Toimuvad tuurid koos kuraatori ja rahvusvaheliste kuntnikega. Ühtlasi avatakse EKKMi fuajees uus vastuvõtupesa ning muuseumibaar.

Sel reedel, 14. aprillil, kell 18.00 avatakse Tanel Randeri kureeritud rahvusvaheline grupinäitus „Hüvasti, Ida! Hüvasti, Narcissus!“, mis taotleb Ida-Euroopa kollektiivse eneseteadvuse hülgamist. Lähtudes praegusest poliitilisest olukorrast, mis on kujunenud Venemaa täiemahulise sissetungi tulemusel Ukrainasse, sõnastab kuraator ümber senised hoiakud idaeuroopluse suhtes. Seitsme kunstniku tööde kaudu keskendub näitus Ida-Euroopale kui kollektiivsele teadvusele, mis on kaassõltuvuslikus suhtes nartsissistliku väärkohtlejaga. Näitusel osalevad kunstnikud Eestist, Ukrainast, Valgevenest, Leedust ja mujalt.

Avamise õhtul, 14. aprillil, kell 17.00 toimub näitusel ingliskeelne kuraatorituur koos näitusel osalevate kunstnikega. Kuraatorituurile järgneb näituse ametlik avamine. Samal ajal avatakse ka uuenenud EKKMi külastajate vastuvõtupesa, kus erinevalt senisest hakkab muuseumi ja näituse kohta teavet jagama muuseumi vastuvõtutöötaja. Vastuvõtupesas on võimalik soetada EKKMi kirjastatud trükised ja jooke uuest muuseumibaarist.

Pühapäeval, 16. aprillil kell 14.00 toimub eestikeelne kuraatorituur näitusel, millele järgneb vestlus leedu kunstniku Paulina Pukytega.

Näitus on avatud 15. aprillist 4. juunini.

Lisainfo:
Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum
Kursi 5, Tallinn
Sissepääs tasuta!
K–P 12.00–19.00

Back to top