Breadcrumb

Tampre linn kutsub Tartuga seotud kunstnikke konkursile

22.01.2023

Tampere linn kuulutas välja konkursi uue kunstiteose loomiseks Tamperes asuvasse Tapiola parki. Konkurss on suunatud Tartu linna või maakonnaga seotud kunstnikele.

Loominguline projekt on pühendatud Tartu ja Tampere sõprussuhetele ja selles oodatakse osalema kõiki kunstnikke, kes on Tartuga seotud läbi sünni, õpingute või elukoha.  

Konkursi esimeses etapis kutsutakse kõiki huvitatud kunstnikke oma portfoolioid esitama. Avatud voor kestab 10. jaanuarist kuni 31. jaanuarini. 1. märtsiks teeb žürii saabunud portfooliote põhjal oma otsused ja kutsub 2-4 kunstnikku osalema konkursi teises faasis. Selles etapis tuleb kunstnikel juba esitada Tapiola pargi uue kunstiteose visand. Konkursi võitja tehakse teatavaks 2023. aasta juunis.

Teose loomiseks kasutatav tehnika ja materjalid võib kunstnik vabalt valida. Kunstnikke innustatakse teose loomisel toetuma just oma tugevustele ja huvidele ning olema avatud ootamatutele ja värsketele lähenemistele avaliku kunstiteose loomisel.

Tampere korraldatava loomingulise konkursi tulemusel valmib 2024. aastal Tapiola parki uus püsiteos, mille autoriks on üks Tartuga seotud kunstnik.

Konkursi eelarveks on 90 000 eurot, korraldajaks on Public Art Agency Finland (PAAF) ja seda rahastab Tampere linn.

Avatud voorus osalemiseks tuleb esitada oma portfoolio, mis peab sisaldama:
• 3-6 näidet varasemast loomingust (võib sisaldada fotosid ja lühikesi kirjeldusi).
• CV.
• Oma kontaktandmed ja seos Tartu või Tartumaaga.
• Poole A4 pikkune motivatsioonikiri.

Ingliskeelne portfoolio tuleb saata pdf dokumendina aadressile miina.pohjolainen@paaf.fi.

Lisainfot konkursi kohta leiab aadressil www.paaf.fi/tartu ja siit.

Back to top