EKL volikogu 2019–2022

EKL juhatuse liikmed:

Elin Kard (EKL president)
On lõpetanud Tallinna Kergetööstustehnikumi ja Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti eriala ning kaitsnud magistrikraadi kunsti erialal. Hetkel jätkab õpinguid Eesti Kunstiakadeemia doktorantuuris. Ta on töötanud Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse projektijuhina, Eesti Kunstiakadeemias dotsendina ja alates 2003. aastast juhib Hobusepea ja Draakoni galeriid Tallinnas. Aastatel 2013–2019 on ta töötanud EKLi asepresidendina.

Vano Allsalu (EKL asepresident)
On lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti erialal. Ta on töötanud õppejõuna Eesti Kunstiakadeemias, Tartu Ülikoolis ja Sally Stuudios ning loovdirektorina reklaamibüroos Zoom. Ta on SA Kunstihoone nõukogu liige, Eesti Maalikunstnike Liidu juhatuse liige ja Tartu Kunstikooli nõunike kogu liige. Aastatel 2013–2019 on ta töötanud EKLi presidendina.

Alaliitude esindajatest volikogu liikmed:

Lembe Ruben (Eesti Vabagraafikute Ühendus)
Esindab volikogus Vabagraafikute Ühendust. On lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika eriala, magistrikraad vabades kunstides, täiendanud end Tallinna Ülikoolis psühholoogia ja kunstiteraapia alal. Lisaks tegevusele kunstnikuna kureerib vabagraafikute näituseid, on õpetanud graafikat, joonistamistja kompositsiooni Eesti Kunstiakadeemias, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias ja Kumus, on kujundanud ja illustreerinud ajakirju ning raamatuid, on iga-aastase rahvusvahelise graafikanädala Muhu Print korraldaja ja igapäevaselt tegev ettevõttes Kunstiosakond OÜ.

Aet Ollisaar (Eesti Tekstiilikunstnike Liit)
Esindab volikogus Tekstiilikunstnike Liitu. On lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia tekstiili erialal. On lisaks aktiivsele tegevusele kunstnikuna koostanud trükiseid, korraldanud tekstiilikunstnike liidu aastanäitusi ja preemiate väljaandmist ning on ka Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakonna professor ja juhataja.

Pille Kaleviste (Eesti Keraamikute Liit)
Esindab volikogus keraamikute liitu ning on selle esinaine. Kaleviste on lõpetanud EKA keraamika, tekstiili ja õpetajakoolituse erialal. Tegutseb kunstniku ja kuraatorina.

Malle Karik-Hallimäe (Eesti Klaasikunstnike Ühendus)                                                                                                                                                                                                  
Esindab volikogus Klaasikunstnikke Ühendust. On lõpetanud ERKI klaasikunsti erialal. On töötanud Udeva sovhoosi kunstnik-kujundajana ja Tallinna 21. keskkooli kunsti- ja kunstiajaloo õpetajana. Alates 1996. aastast töötab Lastekaitse Liidu projektijuhina.

Marko Kekišev (Eesti Kujundusgraafikute Liit)
Esindab volikogus Kujundusgraafikute Liitu. Marko Kekišev on ERKI lõpetanud disaini erialal. Tegutsenud lisaks graafilisele disainile ka õppejõuna, reklaamifirmades Kolm Karu ja Zavod BBDO AD-na, kriitikuna, kuraatorina. Hetkel töötab Kõrgemas Kunstikoolis Pallas Meediadisaini osakonnas professorina ja OÜ Siirup graafilise disainerina. On legendaarse Haapsalu Graafilise Disaini Festivali eestvedaja ja korraldaja.

Eve Kiiler (Sõltumatute Ühendus)
Esindab volikogus Sõltumatute Ühendust. On lõpetanud ERKI sisearhitektuuri ja mööblidisaini erialal, Goldsmiths kolledži kultuuriteooria eriala ning Aalto Ülikooli kunsti, disaini ja arhitektuuri doktorikooli. On töötanud EKA fotokeskuse õppejõuna, fotograafia osakonna juhataja ja õppekava juhina ning professorina. Töötab Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis.

Pille Kivihall (Eesti Nahakunstnike Liit)                                       
Esindab volikogus Nahakunstnike Liitu. On lõpetanud ERKI nahkehistöö erialal, töötanud Kunstitoodete Kombinaadi ARS kunstilise juhina ja Eesti Nahkehistöö konsultandina. On Katariina Gildi ja gildi nahakoja asutaja. Lisaks näitusetegevusele kunstnikuna on olnud Nahakunstnike Liidu esinaine, korraldanud mitmeid näituseprojekte ja seminare ning on õppejõud.

Riina Grethiel Leppoja (Studio 22)
Esindab volikogus alaliitu Studio 22. Olles hariduselt ajaloolane, on ta juba aastakümneid uurinud erinevaid usundeid ja esoteerilisi traditsioone ning neis peituvat visuaalset ja mütoloogilist märgikeelt. On aastast 1993 Eesti Kunstnike Liidu liige ning alates 1980. aastate keskpaigast on ta esinenud näitustel nii Eestis kui väljaspool Eestit. Kunstnikuteed alustas Tõnis Vindi stuudios. Olles kunstnik, mitme raamatu autor, tõlkija ja meditatsiooniõpetaja, on tema põhifookuseks vaimne teekond, inimteadvuses peituva potentsiaali äratamine, ilu loomine, takistuste lahustamine ning tajumispiiride avardamine. Alates aastast 2018 tegutseb ta ka kuraatorina Studio 22 rühmanäituste korraldamisel.

Sirje Petersen (Tartu Kunstnike Liit)
Esindab volikogus Tartu Kunstnike Liitu. Sirje Petersen on õppinud Tartu Kunstikoolis, Tartu Kõrgemas Kunstikoolis, Tartu Ülikooli kunstikabinetis ning Tallinna Ülikoolis. Ta osaleb aktiivselt näitusetegevuses alates 1981. aastast, alates aastast 2000 töötab Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas maaliosakonna dotsendina. Tema töid on eksponeeritud Eestis ja paljudes välisriikides.

Thea Pilvet-Martinson (Eesti Moekunstnike Ühendus)
Esindab volikogus Moekunstnike Ühendust. On lõpetanud EKA moekunstnikuna ja töötanud Kunstiülikooli moeosakonnas õppejõuna. Ta on Eesti Moedisaini Liidu ja Moekunstnike Ühenduse juhatuse liige ning praegusel hetkel disainib ning toodab rõivaid kaubamärgi ALTHEA nime all. On olnud ka Eesti moekunsti suurima auhinna Kuldnõel nominent.

Jaan Pärn (Eesti Metallikunstnike Liit)
Esindab volikogus Metallikunstnike Liitu. On lõpetanud ERKI arhitektuuri ja metalliehistöö erialal. On töötanud Vabariiklikus Restaureerimisvalitsuses arhitektina, Vabaõhumuuseumi asedirektorina, Eesti Kunstiakadeemias õppejõuna, 25 aastat ehtekunstik-ettevõtjana stuudio-galeriis Helsingis ja Filmilaenutuse ja Reklaami Valitsuse kunstilise toimetajana. On Meistrite Hoovi looja, Metallikunstnike Liidu esimees ja ehtekunstnik.

Tiiu Rebane (Eesti Maalikunstnike Liit)
Esindab volikogus Maalikunstnike Liitu ja on selle esinaine. On lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti eriala ja Tallinna Ehituskoolis restaureerimise eriala. Hetkel on lõpetamas õpinguid EKA kunstiteaduse instituudi magistriõppes. On lisaks tegevusele kunstnikuna paljude näituste ja projektide kuraator ning töötab EKL Muhu Kunstitalu projektijuhina.

Virve Sarapik (Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing)
Esindab volikogus Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingut. Virve Sarapik on lõpetanud ERKI graafikuna ja kaitsnud doktorikraadi Tartu Ülikoolis semiootika ja kulturoloogia erialal. Ta on töötanud EKA-s assistendi, dotsendi, vanemteaduri, erakorralise professorina ja professorina. On töötanud ka Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuses, Eesti Kirjandusmuuseumis vanemteadurina ja kultuuriteooria töörühma juhina. Töötab EKA kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi juhatajana.

Gea Sibola-Hansen (Eesti Kujurite Ühendus)
Esindab volikogus Kujurite Ühendust ja on selle esinaine. On lõpetanud ERKI skulptuuri erialal ja töötanud lisaks tegevusele kunstnikuna Rootsi Kuningriigis ja Eestis õppejõuna ja restauraatorina monumentidel ja muinsuskaitse all olevatel fassaadidel Euroopas, näituste kuraatorina ning on paljude avaliku ruumi kunstiteoste autor.

Taimi Soo (Kujunduskunstnike Ühendus)
Esindab volikogus Kujunduskunstnike Ühendust. On lõpetanud ERKI arhitektuuriteaduskonnas tööstuskunsti erialal. On töötanud Tööstusprojektis joonestajana, Kunstifondi kombinaadis ARS disainerina ja Tallinna Linnakujunduse Arendusbüroos disainerina ning seejärel vabakutselise kunstnikuna. On paljude suuremahuliste kujundusprojektide autor ja on osalenud paljudel näitustel („Ruum ja Vorm“, „Dream to Reality“). Taimi Soo on Eesti Sisearhitektide Liidu (asutaja)liige.

Liina Tepand (Eesti Lavastuskunstnike Liit)
Esindab volikogus Lavastuskunstnike Liitu ja on selle esinaine. On lõpetanud EKA stsenograafia erialal ja Tallinna Sidekooli haljastaja-iluaedniku erialal. On töötanud Eesti Draamateatris rekvisiitorina ja Tartu Teatrilaboris peakunstnikuna ning Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias õppejõuna.

Kulla Laas (Fotokunstnike Ühendus)                                                                                                     
Esindab volikogu Fotokunstnike Ühendust. On kuraator, kunsti- ja haridustöötaja. Ta on õppinud fotograafiat ja vabasid kunste Eesti Kunstiakadeemias ning täiendanud end Emily Carr University Art+Design’is Vancouveris, Kanadas. Vahemikus 2013–2017 oli Laas kunstnike kollektiivse platvormi Rundum algatajaliige ja üks vedajatest ning 2017. ja 2019. aastal Tallinna Fotokuu biennaali publikuprogrammide juht. Hetkel töötab Laas lektori ja täiendõppe koordinaatorina Eesti Kunstiakadeemias ning on kuraator ja projektijuht Eesti Fotokunstnike Ühenduse juures.

Anneliis Vabul (Eesti Akvarellistide Ühendus)
Esindab volikogus Akvarellistide Ühendust. On lõpetanud Tallinna Kergetööstustehnikumi kangaste kunstilise kujundamise ja koloreerimise erialal ja ERKI moekunsti erialal ja Tallinna Pedagoogilise Instituudi saksa ja inglise keele erialal. On töötanud Kunstikombinaadis ARS tekstiiliateljee vanemkunstnikuna ja filmistuudios Tallinnfilm, rahvatööndusettevõttes „Kodu“ moekunstnikuna ning Saaremaal kooliõpetajana. On lisaks tegevusele kunstnikuna kureerinud mitmeid projekte ja on kunstikoolitusettevõtte Alla Prima tegevjuht.

Suurkogul valitud volikogu liikmed:

Jaan Elken
On lõpetanud ERKI arhitektuuriteaduskonna, maalikunstnik, kunstikriitik, kuraator ja kunstipedagoog. Aastatel 1997–2018 Tartu Ülikooli kultuuriteaduste ja kunstide instituudi maalikunsti õppetooli professor, 2018. aastast Tartu Ülikooli Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna emeriitprofessor. Aastatel 1999–2013 oli Eesti Kunstnike Liidu president.

Merike Estna
On hariduse omandanud Eesti Kunstiakadeemias, Academia Non Gratas, Kenti kunsti ja disaini instituudis, Goldsmiths kolledžis – erialadeks maal, interdistsiplinaarne kunst, performance. Tegutseb peamiselt piirideülese nüüdis-maalikunstiga. Töötab EKA-s maaliosakonna külalisdotsendina.

Mihkel Ilus
On õppinud Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna kunstide osakonnas, Eesti Kunstiakadeemias ja Tallinna Ehituskoolis. Tegutseb maali- ja interdistsiplinaarse kunstnikuna, kuraatorina ning töötab EKA-s maaliosakonna meistri ning külalisassistendina.

Loit Jõekalda
On lõpetanud ERKI graafikuna. Ta on kujundanud mitmeid õpperaamatuid, kogumikke ja ilukirjandusteoseid, on olnud aktiivselt tegev graafikakoja töös, juhtinud Eesti Vabagraafikute Ühendust, olnud Tallinna Joonistustriennaali üks eestvedajaid. Jõekalda on Eesti Muinastaide seltsi, Eesti–Saami Ühenduse ja Soome Muinastaide seltsi liige. Hetkel töötab liidu SA Kunstitaristu kunstikogu koordinaatorina.

Kirke Kangro
On lõpetanud EKA skulptuuri ja interdistsiplinaarsete kunstide erialal. On töötanud EKA skulptuuriosakonna dotsendina, juhatajana ja professorina. Alates 2016. aastast töötab EKA vabade kunstide teaduskonna dekaanina. Lisaks tegevusele kunstnikuna on kujundanud raamatuid ja kureerinud erinevaid projekte.

Tiiu Kirsipuu
On lõpetanud ERKI skulptuuri erialal. On töötanud Nõmme Pioneeride Majas õpetajana, EKA-s õppejõuna, EKA Rakenduskunsti Kolledži ja Tallinna Ülikooli õppejõuna. Lisaks tegutsemisele skulptorina on kureerinud ja kujundanud mitmeid näituseid ning on paljude avaliku ruumi kunstiteoste autor. On olnud aastaid Tallinna Kunstihoone nõukogu ja Amandus Adamsoni muuseumi nõukogu liige. On Eesti Kujurite Ühenduse juhatuse liige. 2019. aastal pälvis loomingulise tegevuse eest presidendilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Harry Liivrand
On lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloolasena ja Saksamaa välisministeeriumi Diplomaatilise Kooli kultuuridiplomaatias, on kunstiteadlane, kriitik ja kuraator. On töötanud Eesti Kunstimuuseumis vanemteadurina, ajalehes Hommikuleht ja nädalalehes Eesti Ekspress kunsti- ja kultuuritoimetajana, Hollandi Kaunite Kunstide Akadeemia arhivaarina Amsterdamis. On töötanud kuraatorina galeriides Deco ja Viviann Napp ning Tallinna Kunstihoone juhatajana ja kultuuriatašeena Berliini Eesti Saatkonnas. Töötab Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu teaduskommunikatsiooni ja näituste juhina.

Rait Prääts
On lõpetanud ERKI klaasikunstnikuna 1975. aastal. Ta on töötanud Eesti Kunstiakadeemia õppejõuna, ajakirja Horisont kunstilise toimetajana ning aastatel 1983─1989 kunstikombinaadis ARS. Ta on mitmete erinevates tehnikates valminud monumentaalteoste ning paljude ühiskondlikult kriitilisi küsimusi esitavate skulpturaalsete objektide autor.

Tiina Tammetalu
On lõpetanud Tartu Kunstikooli kunstilise kujundajana, ERKI maalikunstnikuna ning täiendanud enda EKA-s interdistsiplinaarse kunsti magistrantuuris. Aktiivselt tegutsev maalikunstnik ja raamatukunstnik–graafiline disainer. On loonud sadu originaalseid raamatukujundusi ja saanud hulgaliselt tunnustusi. Loometöö kõrval tegutsenud enam kui 15 aastat EKA-s maalikunsti mittekoosseisulise õppejõuna. Lisaks tegevusele kunstnikuna on koostanud ja kureerinud mitmeid näituseprojekte ja -sarju (näit. „Imaginaarne Muuseum“, „Eesti graafilise disaini klassika: Siima Shkop“ jt). On loomeliidu Eesti Kujundusgraafikute Liit esinaine.

Maarja Undusk
On lõpetanud ERKI nahkehistöö erialal. On lisaks tegevusele kunstnikuna kureerinud mitmeid projekte ja tegelenud paberikunsti, joonistamise, illustreerimise ning autoriraamatute loojana. Ta on kirjutanud mitmeid artikleid ja sõnavõtte kunsti ja sotsiaalsetel teemadel. Ta on ka Madli Morelli pseudonüümi all avaldanud luuleraamatu.

 

Tagasi üles