Projektikonkurss Paide Avatud Galeriisse

11.11.2020

Paide Muusika- ja Teatrimaja Avatud Galerii otsib avaliku üleskutsega näituseprojekte, et täita Eesti uusim kunstigalerii 2021. aastal mitmekülgse kunstiga. Oma projektidega on oodatud osalema professionaalsed kunstnikud, kuraatorid ja loomeinimesed.
 
Avatud Galerii asub Paide Muusika- ja Teatrimaja külalistele avatud ruumides saalide sees ja ümber. Avatud Galeriist saab praegusel hetkel ainus avalik näitusepaik Paides ja selle peamine eesmärk on tutvustada eesti kunsti nii Järvamaa kui laiemale kultuuri- ja konverentsipublikule. Samuti soovib Avatud Galerii kujuneda kodugaleriiks ja kohtumispaigaks Järvamaal tegutsevatele kunstnikele.
 
Paide Avatud Galerii olemus seisneb juhuslikus kokkupuutes kunstiga. „Maja külastav teatri-, kino- ja kontserdipublik, samuti konverentsipublik satub justkui kogemata kunsti keskele ning võib elamuse saada üsna ootamatult,” rääkis Avatud Galerii projektijuht Mariliis Peterson. Galerii põhipinnaks on väikese saali näitusepinnad, samuti saab kunsti eksponeerida 1987. aastal rajatud postmodernistliku paekivihoone vestibüülis ja suure saali ümber paiknevates jalutuskoridorides. Lähtuvalt ruumide omapärast eksponeeritakse seintel kahemõõtmelist kunsti.
 
Galerii on rendivaba. Näituse ülespaneku eest vastutab kunstnik. Avatud Galerii katab võimaluste piires näituse transpordikulud. Näitused vahetuvad viie nädala tagant. Töid eksponeeritakse riputussüsteemi abil jõhvide ja konksudega. Galeriis ei ole võimalik teha värvimistöid ega puurida seintesse auke.
Näituseprojektide valiku kinnitab Avatud Galerii komisjon, kuhu kuuluvad Eesti Kunstnike Liidu president Elin Kard, Kai kunstikeskuse programmikoordinaator Triin Metsla, Paide linnaarhitekt Elo Kiivet, Paide Kunstikooli õpetaja ja kunstnik Margus Tiitsmaa ja Paide Muusika- ja Teatrimaja loominguline meeskond. Hindamisel võetakse arvesse projektide uudsust, professionaalsust ja sidet kohaliku kogukonnaga.
Ülevaade galeriipindadest saadaval siin: https://pamt.ee/teenused/avatudgalerii/
 
Projektide laekumise lõpptähtaeg aastaks 2021 – 08.01.2021.
Projektid saata meiliaadressile: galerii [at] pamt.ee
Või tuua/saata postiga:
Paide Muusika- ja Teatrimaja
Pärnu 18 72712, Paide

 
Taotlus peab sisaldama:
1) projekti kirjeldust
2) osaleja või osalejate CV-sid
3) projektiga seonduvat pildi- või videomaterjali
4) projekti soovitavat toimumisaega (kuu, kvartal)
 
Loe ka Järva Teataja artiklit uue galeriipinna kohta: https://jarvateataja.postimees.ee/7109293/muusika-ja-teatrimaja-asub-hea...
Tagasi üles